آپدیت جدید تلگرام با امکانات فراوان منتشر شد + جزئیات

آپدیت جدید تلگرام با امکانات فراوان منتشر شد + جزئیات

آپدیت جدید تلگرام با ویژگی‌های جدید از جمله افزایش گزینه‌های تایمر خودکار حذف پیام و کنترل اعلان‌ها برای دو پلتفرم iOS و اندروید منتشر شد.

به‌گزارش وب‌سایت Android Central، پیام‌رسان محبوب تلگرام با انتشار یک آپدیت جدید، قابلیت‌های بسیار مفیدی را دریافت کرده که به کاربر امکان کنترل بیشتری بر اعلان‌ها می‌دهد. اکنون می‌توانید گزینه‌های قابل شخصی‌سازی خود را از طریق امکان انتخاب نامحدود صدا برای هشدار پیام گسترش دهید و از قابلیت جدید زمان‌بندی برای بی‌صدا کردن (Mute) اعلان‌ها استفاده کنید. در ادامه به مرور قابلیت‌های جدید آخرین به‌روزرسانی تلگرام می‌پردازیم.

آپدیت جدید تلگرام چه به همراه دارد؟

کنترل بیش‌تر بر روی اعلان‌ها و زمان‌بندی در حالت بی‌صدا

تلگرام تقریبا به‌صورت ماهانه ویژگی‌های مفیدی را به پیام‌رسان خود اضافه می‌کند و اکنون نیز نوبت به افزودن چند ترفند هیجان‌انگیز دیگر به این برنامه محبوب رسیده است. تلگرام با انتشار پستی در وبلاگ خود، از آپدیت جدیدی خبر داده که بر کنترل و اختیارات کاربر در نحوه استفاده از این برنامه متمرکز است.

اول از همه، برای صداهای اعلان و به‌طور خاص، هشدار پیام جدید، امکانات شخصی‌سازی جدیدی اعمال شده است. اکنون می‌توان بدون محدودیت، هر نوع صدایی را برای اعلان‌ها انتخاب کرد و حتی می‌توان آن‌را طوری تنظیم کرد که از آهنگ مورد علاقه‌تان به‌همراه یک میم خنده‌دار استفاده کنید تا هربار که شخصی به شما پیام می‌دهد، لبخند بر لب‌هایتان جاری شود. علاوه بر این، حتی این قابلیت فراهم شده تا از یک پیام صوتی به‌عنوان آهنگ استفاده کنید و آن‌را بر روی چت یا گروهی از چت‌ها اعمال کنید.

آپدیت جدید تلگرام با امکانات فراوان منتشر شد + جزئیات

البته، برخی محدودیت‌ها برای این قابلیت وجود دارند. در حال حاضر، تلگرام صرفا به پذیرش فایل‌ها و پیام‌های صوتی با حجم کم‌تر از 300 کیلوبایت و مدت زمان حداکثر 5 ثانیه بسنده کرده است. بنابراین اگر می‌خواهید از آهنگ مورد علاقه خود در این بخش استفاده کنید، باید آن‌را با یک برنامه ویرایش صدا تقطیع کنید.

نکته جالب در مورد چنین قابلیتی، بین‌پلتفرمی بودن صداها است. به‌طور خلاصه، این بدان معنی است که می‌توانید از انتخاب آنها در آیفون خود لذت ببرید، حتی اگر آنها را از طریق تلفن اندرویدی خود یا برعکس آپلود کرده باشید.

در نهایت نیز اگر قصد ندارید صدای اعلان خود را به‌طور شخصی بسازید، می‌توانید یکی از آهنگ‌های موجود در نوتیفیکشن‌های تلگرام را انتخاب کنید.

قابلیت‌های جدید به‌روزرسانی تلگرام، اینجا متوقف نمی‌شوند. همان‌طور که احتمالا مطلع هستید، تلگرام دارای قابلیت چت بی‌صدا است و توسعه‌دهندگان نیز در حال گسترش قابلیت‌های آن هستند. اکنون، این ویژگی مفیدتر شده و گزینه‌های بیش‌تری را برای تعیین مدت زمان بی‌صدا کردن یک چت در اختیار کاربر قرار داده است. برای مثال، در نسخه جدید می‌توانید اعلان‌های مکث را در بازه 30 دقیقه تا حداکثر 2 ماه تنظیم کنید.

آپدیت جدید تلگرام با امکانات فراوان منتشر شد + جزئیات

پیش از به‌روزرسانی اخیر، این امکان وجود داشت که چت‌ها را به‌مدت 8 ساعت تا 2 روز بی‌صدا کنید، بنابراین تغییرات جدید، انعطاف بیش‌تری را برای تنظیمات شخصی به کاربر ارائه می‌دهد. مدت زمان بی‌صدا کردن به‌صورت سفارشی نیز در دسترس است و می‌توانید از طریق منوی جدیدی که اکنون در هر چت نمایش داده می‌شود، تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید.

افزایش گزینه‌های تایمر حذف خودکار و حالت جدید تصویر در تصویر (اندروید)

این آپدیت، صرفا به اعلان‌ها محدود نیست. اکنون، می‌توانید از تایمرهای حذف خودکار بیش‌تر برای پیام‌هایی که نمی‌خواهید برای همیشه در تلفن شما باقی بمانند، استفاده کنید. با به‌روزرسانی جدید، می‌توانید پیام‌هایی را انتخاب کنید که پس از 2 روز، 3 هفته، 4 ماه و حتی بیش‌تر به‌طور خودکار حذف شوند. به‌علاوه، این ویژگی را می‌توان در هر چت و در هر زمان فعال کرد.

آپدیت جدید تلگرام با امکانات فراوان منتشر شد + جزئیات

تلگرام هم‌چنین بهبودهایی را در حالت تصویر در تصویر (PiP) ارائه کرده که فعلا محدود به کاربران پلتفرم اندروید است. با استفاده از ارتقای به‌وجود آمده، کاربر می‌تواند ابعاد پنجره در حال اجرا را کوچک کند.

در به‌روزرسانی جدید تلگرام برای iOS، قابلیت ترجمه پیام‌‌ها بهبود یافته و اکنون این پیام‌رسان در پلتفرم اپل نیز از تعداد زبان‌های مشابه با اندروید، پشتیبانی می‌کند.

آپدیت جدید تلگرام با امکانات فراوان منتشر شد + جزئیات

علاوه بر این، یک گزینه جدید نیز برای ارسال پیام (فوروارد) به چت‌های دیگر اضافه شده است. بدین‌ ترتیب می‌توانید با افزودن پیش‌نمایش‌های پاسخ (ریپلای)، از این طریق، زمینه را برای ارسال پیام به شخصی که در گفتگو حاضر نیست، گسترش دهید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*