بازار ارزهای دیجیتال

طی 10 سال آینده، یک میلیارد نفر وارد بازار ارزهای دیجیتال می‌شوند

به اعتقاد برخی از تحلیلگران، طی یک دهه آینده حدود یک میلیارد کاربر به بازار ارزهای دیجیتال ملحق می‌شوند. جزئیات را در ادامه بخوانید.

بازار ارزهای دیجیتال طی چند سال اخیر با حجم انبوهی از کاربر روبه‌رو بوده و روز به روز بر تعداد آنها نیز افزوده می‌شود. بسیاری از کسانی که وارد این بازار پر ریسک می‌شوند، متاسفانه از خطرهای آن برای سرمایه‌شان خبر ندارند و به توصیه دوستان و آشنایان وارد معامله خواهند شد.

بازار ارزهای دیجیتال میزبان یک میلیارد کاربر جدید خواهد بود

به تازگی مدیرعامل شرکت کوین بیس گلوبال پیش‌بینی کرده تا ده سال آینده حدود یک میلیارد کاربر جدید به بازار کریپتوکارنسی‌ها ملحق می‌شوند. در حال حاضر میزان افرادی که در این بازار حضور دارند یا به نحوی از آن استفاده می‌کنند به 200 میلیون کاربر می‌رسد.

بازار ارزهای دیجیتال

به گفته آقای برایان آرمسترانگ در کنفرانس میلکن اینستیتو، حدس و گمان او این است که تا یک دهه آینده یا دو دهه آتی شاهد این مسئله خواهیم بود که بخش قابل ملاحظه‌ای از تولید ناخالص داخلی در اقتصاد کربپتو و رمز ارز اتفاق بیفتد. گفته‌های آرمسترانگ و دیگر تحلیلگران در حالی است که هم‌اکنون این بازار در وضعیت چندان سلامتی به سر نمی‌برد.

پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین پس از این که در نوامبر به سطح 69 هزار دلاری خود رسید، سقوط آزادی شدید را تا قیمت 36 هزار دلار و پایین‌تر تجربه کرد و هم‌اکنون نیز در نوسان است. در واقع از ابتدای سال میلادی جدید تا به امروز بیت کوین حدود 17 درصد رشد نزولی داشته که نشان می‌دهد اوضاع تا چه حد وخیم است.

اگرچه صدای منتقدان بازار کریپتوها بلندتر شده و به فریاد شباهت دارد تا نقد و نظر، اما افرادی خوشبین مانند آرمسترانگ معتقدند که اوضاع به زودی رو به راه خواهد شد. آقای آرمسترانگ در خصوص این موضوع با کتی وود، مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری ARK هم‌عقیده است و این دو از متحدان هم به شمار می‌روند.

بیت کوین

کتی وود تا حدی خوشبین است که روی فاینانس غیر متمرکز نیز حساب باز می‌کند. لازم به ذکر است که روی فاینانس غیر متمرکز نظارت کمتری وجود دارد و در آن افراد می‌توانند بدون دخالت واسطه‌هایی مانند بانک‌ها به تجارت، وام‌دهی و استقراض بپردازند. به گفته وود در این کنفرانس:

در زمینه سایت‌های مالی غیر متمرکز (DeFi) و نسل بعد اینترنت، شاهد این هستیم که شرکت‌های مالی زیادی استعدادها را به کریپتو می‌بازند. بنابراین آنها باید دی فای را جدی بگیرند یا تهی خواهند شد. ابهام رگولاتوری در آمریکا مانع توسعه کریپتو می‌شود. شفافیت رگولاتوری در زمینه کریپتو نسبت به اینترنت بسیار آهسته‌تر صورت می‌گیرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*