خودرو برفی دالاگان

خودرو زمستانی دالاگان، یک جانور باهوش و کاربردی است + ویدیو

دالاگان، یک خودرو زمستانی و اسنوموبیل خودران است که با قابلیت‌های عجیبی که دارد، همه را شگفت زده می‌کند. در ادامه با معرفی جذاب‌ترین ویژگی‌‎های dolaGon‌ همراه ما باشید.

خودروهای زیادی برای جابجایی مسافران در کوهستان‌های برفی وجود دارد اما دالاگان با تمامی آن‌ها متفاوت است. چرا که این خودرو، دائما در حال یادگیری است! اجازه دهید در همین ابتدای کار، به سراغ ویدیو رسمی معرفی خودرو برفی دالاگان برویم و با این جانور باهوش پیست‌های اسکی، کمی بیشتر آشنا شویم.

نگاهی به خودرو برفی دالاگان؛ یک اسنوموبیل هوشمند

خودرو برفی دالاگان

اسنوموبیل‌ها معمولا با یک اپراتور آشنا به مناطق کوهستانی کنترل می‌شوند اما شرکت dolaGon‌ ترجیح داده است تا این اپراتور را حذف کند. بله دالاگان، یک اسنوموبیل تمام خودران است که از قابلیت‌های کنترل از راه دور هم بهره می‌برد.

در حال حاضر، اکثر وسایل نقلیه خودران از موتورهای الکتریکی بهره می‌برند اما محدودیت‌های مالی، باعث شده تا این شرکت، یک موتور XP 1000 را به محور عقب آن بفرستد اما مدیرعامل شرکت dolaGon‌ به طرفداران ورزش‌های زمستانی وعده داده است که موتورهای الکتریکی را به زودی به صحنه خواهد آورد.

اما مگر ممکن است که یک خودرو کوهستانی بتواند به صورت خودران کار کند؟ بله ولی چطور؟

معرفی روش «تکرار و تمرین» در خودرو برفی dolaGon‌

خودرو برفی دالاگان

می‌دانیم که مسیرهای کوهستانی، همیشه پر از سنگ و صخره هستند و ممکن است که با توجه به شرایط منطقه، بسیاری از آن‌ها جابه جا شوند یا برف و برگ‌های درختان، آن‌ها را کاور کند. پس می‌توان گفت که سنسورها، دوربین‌های معمولی یا رادارهای لیدار و سنسورهای موج میلی متری هم زیاد کارآمد نخواهند بود. برخلاف اکثر خودروهای برقی که از رادارها و سنسورهای مختلف برای بررسی مسیر استفاده می‌کنند، شرکت دالاگان ترجیح داده است تا یک نوآوری جدید را به این حوزه بیاورد. تکنولوژی «تکرار و تمرین»!

روش «تکرار و تمرین»، از چند مرحله مختلف تشکیل شده است. در مرحله اول، خودرو زمستانی دالاگان به صورت دستی و توسط اپراتور، چند مسیر مطمئن را طی می‌کند و تمامی این مسیرها، در حافظه اسنوموبیل ثبت می‌شود. در مرحله بعد، عکس‌های هوایی و تصاویر دوربین‌های پیست، با نقشه‌های GPS ترکیب می‌شوند تا بهترین و ایمن‌ترین مسیر را برای اسنوموبیل دالاگان فراهم کنند. البته سرعت حرکت این خودرو در حالت خودران، بالاتر از 25 کیلومتر در ساعت نخواهد بود که با توجه به کاربردهای آن، عدد کاملا قابل قبولی است.

خودرو برفی دالاگان

در پایان باید بگوییم که شرکت دالاگان، در حال حاضر بر روی ساخت چوب‌های اسکی پیشرفته و اسنوبوردهای تفریجی فعالیت می‌کند اما وعده داده است تا به زودی، دوچرخه‌های کوهستانی پیشرفته و اسنوموبیل‌های خودران بزرگ‌تر را هم به خط تولید خود اضافه کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*