باگ خطرناک فلش پلیر به هکر ها اجازه می دهد کنترل سیستم شما را به دست بگیرند

flash-player-bug

شرکت ادوبی اعلام کرد که به تازگی باگ مهمی در فلش پلیر گزارش شده است که به افراد سودجو اجازه می دهد تا کنترل سیستم های  آسیب پذیر و مبتلا را به دست بگیرند. البته این خبر بد ما بود.

اما خبر خوب آنکه این کمپانی به تازگی به روز رسانی جدید امنیتی برای فلش پلیر منتشر نموده است که این اشکال را برطرف می سازد. طبق اعلام گزارش با توجه مرورگر مورد استفاده خود ممکن است بخواهید این به روز رسانی ها را به صورت دستی در مرورگرتان اجرا نمایید. اگر شما از مرورگرهای گوگل کروم، اینترنت اکسپلورر ۱۰ و یا ۱۱ استفاده می کنید، کار شما آسان خواهد بود، چرا که گزارش شده این مرورگرها به طور خودکار پچ را در خود اجرا می کنند و شما را از خطرات احتمالی سو استفاده فلش پلیر مصون می سازد.

اگر شما از مرورگرهای دیگری چون موزیلا فایرفاکس، اپرا، سافاری و یا اینترنت اکسپلورر ۹ و یا قدیمی تر استفاده می کنید، خودتان باید دست به کار شده و مشکل را برطرف نمایید. البته نگران نباشید، کار چندان سختی نیست. شما می توانید با مراجعه به اینجا آخرین نسخه فلش پلیر ادوبی را دریافت کنید.

اگر شما فلش پلیر را بر روی ویندوز ۸.۱ خود نصب نموده اید، با وارد کردن عبارت “Flash Player” در قسمت جستجوی منوی استارت، بر روی آن کلیک کنید و به سپس به منوی Advanced بروید. در آنجا شما می توانید با کلیک بر روی گزینه Check Now نرم افزار را به صورت دستی به روز رسانی نمایید.

منبع : digitaltrends

 

 Firefox, Safari, Opera, IE 9 users vulnerable to exploit in Adobe Flash Player

Adobe announced that a critical vulnerability in its Flash Player can allow someone who exploits it to “take control of the affected system.” That’s the bad news.

The good news is that the company has already released a security update that plugs the hole. However, depending on which Web browser you use, you may have to apply the fix manually, according to this report.

If you use Google Chrome, Internet Explorer 10, or Internet Explorer 11, you’re in the clear. Those browsers will reportedly apply the patch automatically, protecting you from threats related to this Flash Player exploit. However, if you use any other browsers, like Mozilla Firefox, Opera, Safari, or Internet Explorer 9 (or older), then you’re going to have to do the work yourself. Don’t worry, this doesn’t require any heavy lifting.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*