جایزه رساله برتر همراه اول

جایزه رساله برتر همراه اول در حوزه مهندسی برق و فناوری ارتباطات به برندگان اهدا شد

جایزه رساله برتر همراه اول در حوزه مهندسی برق و فناوری ارتباطات همزمان با افتتاحیه سی‌امین کنفرانس بین‌المللی مهندسی برق به برندگان اهدا شد.

صبح روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ مراسم جایزه رساله برتر سال مهندسی برقی و فناوری اطلاعات در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد. در این مراسم حمید بهروزی (قائم مقام همراه اول)، وحید شاه منصوری (رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول)، جمعی از اساتید و پژوهشگران برجسته حوزه برق و مخابرات کشور حضور داشتند.

حمید بهروزی، قائم مقام همراه اول در این مراسم بر اهمیت و جایگاه ارتباط صنعت و دانشگاه تاکید کرد و آن را شاهرگ حیاتی پیشرفت و توسعه دانش بنیان دانست. وی در ادامه از اقدامات این اپراتور در تقویت ارتباط با دانشگاه‌ها به طرح حمایت از پایان نامه‌ها، کارآموزی، حمایت از رویدادهای علمی و پژوهشی، نوآوری باز و حمایت از نخبگان اشاره کرد.

اعلام برندگان جایزه رساله برتر همراه اول

شاه منصوری، رئیس مرکز تحقیق و توسعه همراه اول هم در این مراسم به معرفی این مرکز پرداخت و با اشاره به جایگاه آن در ارتباط صنعت با دانشگاه در خصوص اولین جایزه رساله برتر مهندسی برق و فناوری گزارشی را ارائه داد و سپس نفرات برتر این دوره را معرفی کرد.

رویداد جایزه رساله برتر مهندسی برق و فناوری اطلاعات به همت همراه اول و طی همکاری دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی مهندسی برق برگزار شد. در همین راستا کمیته علمی و داوری این رویداد پس از بررسی حدود 50 عنوان رساله دکتری، 3 رساله را به عنوان رساله‌های برتر معرفی کردند.

محمد عظیمی ابرقویی از دانشگاه صنعتی شریف با عنوان رساله «مدلسازی و آنالیز شبکه‌های خوشه‌ای تصادفی»، مسعود رودکی لواسانی فرد از دانشگاه تهران با عنوان رساله «تحلیل، مدلسازی و کاهش اثر کاربر در آنتن‌های مخابرات سلولی» و حیدر کشاورز از دانشگاه شیراز با عنوان رساله «طراحی و شبیه‌سازی افزاره‌های مایکروویو فتونیکی مجتمع و بر پایه فیبرنوری» توانستند عنوان اول تا سوم را کسب کرده و به ترتیب جوایز ۲۰۰ ، ۱۵۰ و ۱۰۰ میلیون ریالی را دریافت کنند.

گفتنی است از میان 20 دانشکده و مرکز تحقیقاتی شرکت کننده در این دوره، دانشکده مهندسی برق دانشگاه امیرکبیر نیز با ارسال هشت رساله دکتری واجد شرایط توانست عنوان دانشکده برتر را به خود اختصاص دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*