واردات خودرو

شرایط و قوانین احتمالی واردات خودرو به ایران + جدول جزئیات و تعرفه ها

شرایط و قوانین احتمالی واردات خودرو به ایران اعلام شد. در ادامه می‌توانید جدول جزئیات و تعرفه احتمالی واردات انواع خودروها را مشاهده کنید.

طرح آزادسازی واردات خودرو اخیرا به تصویب رسید و مقرر شد وزارت صمت جزئیات آن را اعلام کند، اما تاکنون بخشنامه مربوط به واردات ماشین اعلام نشده و همین موضوع بسیاری از مشتریان و فعالان حوزه خودرو را سردرگم کرده است. در همین راستا به تازگی اطلاعاتی از جزئیات واردات خودرو منتشر شده که انتظار می‌رود همان بخشنامه اصلی وزارت صمت برای واردات ماشین باشد.

شرایط احتمالی واردات خودرو به ایران

واردات خودرو

طبق اطلاعاتی که توسط عصر خودرو منتشر شده، خودروهای بنزینی با سه ردیف حقوق ورودی و عوارض وارد بازار خواهند شد. در ردیف اول برای خودروهای بنزینی با حجم موتور کمتر از ۱۵۰۰ سی‌سی تعرفه 55 درصدی، در ردیف دوم برای خودروهای با حجم موتور ۱۵۰۰ تا ۲۰۰ سی‌سی تعرفه ۷۵ درصدی و برای خودروهای ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی‌سی نیز تعرفه 95 درصدی در نظر گرفته شده است.

در جدول منتشر شده نیز برای خودروهای هیبریدی (بنزینی-برقی) با حجم موتور بنزینی کمتر از ۱۵۰۰ سی‌سی تعرفه 5 درصد و برای خودروهای هیبریدی با حجم موتور ۲۵۰۰ سی‌سی تعرفه 25 درصدی در نظر گرفته شده است. همچنین خودروهای هیبریدی با قابلیت شارژ مستقیم برقی (Plug-in)، دیزل-برقی و انواع دیگر آن نیز با تعرفه 5 تا 45 درصدی وارد ایران خواهند شد.

گفتنی است دولت علاوه بر حقوق ورودی و عوارض، به ازای هر خودروی وارداتی هزینه‌هایی چون 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، 4 درصد مالیات علی‌الحساب ، ۱ درصد عوارض هلال احمر روی حقوق ورودی، 5 درصد روی ارزش فوب خودرو و 0.8 درصد روی ارزش CIF را نیز دریافت خواهد کرد. همچنین تمام خودروهای سواری معمولی، استیشن، سواری کار و با ظرفیت تا ۱۵ نفر مشمول قوانین واردات خواهند شد.

علاوه بر این، به قیمت خودروهای وارداتی هزینه‌های دیگری چون سه درصد ارزش گمرکی برای شماره‌گذاری به عنوان هزینه نقل و انتقال، 300 تا 700 هزار تومان هزینه عوارض شهرداری متغیر بسته به نوع خودرو و ۱۰ درصد ارزش گمرکی طبق سند ترخیصی برای شماره‌گذاری اضافه خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. در تمام کشورهایی که مافیا حرفی برای گفتن ندارند برای خودروهای برقی و هیبریدی مالیات خیلی کمی تعیین می کنند ولی در کشوری که میرسلیم خودروسازی را تبدیل به اشغال سازی کرده چه انتظاری میشود داشت.

  2. 😂😂😂😂
    و مجددا با این شرایط ما همچنان میتونسم فقط پراید سوار شیم