فرمول یک 2022 اسپانیا

فرمول یک 2022 اسپانیا؛ بدشانسی فراری‌ها و درخشش همیلتون + ویدیو

فرمول یک 2022 اسپانیا با برتری ردبول در حالی به اتمام رسید که هر دو راننده فراری، بدترین روز خود را پشت سر گذاشتند.

بالاخره ایستگاه ششم فرمول یک در فصل 2022 یعنی گرند پری اسپانیا در پیست زیبای بارسلونا کاتالونیا را هم پشت سر گذاشتیم پس بیایید و به یکی از عجیب ترین رقابت های موتور اسپرت این فصل نگاهی داشته باشیم. اما در ابتدا اجازه دهید تا به سراغ هایلایت های این رقابت زیبا و جذاب که حتی یک سیفتی کار هم در آن دیده نشد برویم.

نگاهی به فرمول یک 2022 اسپانیا

فرمول یک 2022 اسپانیا

در ابتدا به سراغ رده های رانندگان در رقابت فرمول یک اسپانیا بارسلونا کاتولونیا 2022 می‌رویم.

فرمول یک اسپانیا 2022

و سپس به سراغ جدول امتیاز رانندگان تا مرحله ششم رقابت های فرمول یک فصل 2022.

فرمول یک اسپانیا 2022

مرحله تعیین خط در روز گذشته (شنبه) و با پول پوزیشن چارلز لکلرک در حالی به پایان رسید که مکس ورشتپن و کارلوس ساینز در جایگاه های دوم و سوم خط استارت قرار گرفتند.

استارت رقابت با غفلت پرز و سبقت راسل همراه شد اما خیلی زود اوضاع برای مرسدس بنز رو به وخامت رفت. کوین مگنوسن، راننده هاس با یک حرکت خطرناک، لاستیک همیلتون را پنچر و او را مجبور کرد که کاملا زودتر از زمان لازم، به پیت استاپ برود. همیلتون بعد از این حادثه و پرت شدن به جایگاه 19 (از جایگاه پنجم)، برای حفظ پیشرانه‌ی نو و جدید خود، تصمیم به ترک رقابت گرفت اما پیتر بونینگتون به او پیشنهاد کرد تا در رقابت باقی بماند چرا که کسب جایگاه هشتم در انتهای رقابت، کاملا قابل دستیابی به نظر می‌رسید.

فرمول یک اسپانیا 2022

در ادامه ماشین چارلز لکلرک، راننده پیشتاز رقابت به علت مسائل فنی از ادامه رقابت باز ماند. اما هیجان رقابت به شگفتی سازی همیلتون برمی‌گردد. او با سر سختی تمام توانست با جایگاه پنجم، یعنی سه پله بالاتر از رده‌ی پیشبینی شده، کار خود را به پایان برساند. همچنین دمای بالای پیست هم اکثر تیم ها را مجبور کرد تا چندین بار، لاستیک های خود را تعویض کنند.

فرمول یک 2022 اسپانیا

دستور تیمی به پرز برای دادن جایگاه به مکس با پاسخ «باشه ولی اصلا عادلانه نیست» از سوی پرز

یکی دیگر از عجیب ترین موضوعات رقابت فرمول یک 2022 اسپانیا، به جنگ پرز با هم تیمی خود یعنی مکس مربوط می‌شود چرا که پرز با وجود برتری کامل در رقابت و با دستور تیمی در راستای حفظ کردن مکس در رقابت قهرمانی، جایگاه اول را به مکس تقدیم کرد. هر چند که DRS مکس هم با مشکلات عجیبی مثل باز نشدن رو به رو شده بود.

در انتها، رقابت جذاب فرمول یک 2022 اسپانیا با 1 و 2 ردبولی‌ها و سومیِ راسل به پایان رسید. همچنین با توجه به کسب 25 امتیاز (24 برای کسب رده اول و یک امتیاز برای سریع ترین دور)، مکس ورشتپن توانست به جایگاه اول در جدول قهرمانی بیاید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*