پایان پشتیبانی واتساپ از آیفون های قدیمی

پایان پشتیبانی واتساپ از آیفون های قدیمی + لیست گوشی‌ها

پشتیبانی واتساپ از آیفون های قدیمی طی ماه‌های آینده متوقف می‌شود. در ادامه ببینید گوشی آیفون شما هم جزو آن‌ها هست یا خیر.

طی چند ماه آینده، فعالیت واتساپ روی آیفون‌های قدیمی مجهز به iOS 10 و iOS 11 متوقف خواهد شد. این گزارش توسط WABetaInfo منتشر شده که منبع موثقی برای اخبار داخلی کمپانی واتساپ است.

اسکرین شاتی که توسط این وب‌سایت منتشر شده نشان می‌دهد اپلیکیشن واتساپ از ۲۴ اکتبر امسال (۲ آبان ماه) دیگر روی آیفون های قدیمی پشتیبانی نخواهد شد. حتی در صفحه سوالات متداول وب‌سایت واتساپ نیز حداقل سیستم عامل برای پشتیبانی این اپلیکیشن، iOS 12 اعلام شده است.

پایان پشتیبانی واتساپ از آیفون های قدیمی

از آنجا که آیفون های قدیمی مدل آیفون ۵ و آیفون ۵ سی دیگر نمی‌توانند آی او اس ۱۲ را دریافت کنند، در نتیجه از تاریخ اعلام شده واتساپ نیز روی آن‌ها پشتیبانی نخواهد شد. هرچند بعید است هنوز کسی از آیفون ۵ که عرضه آن به سال ۲۰۱۲ بازمی‌گردد استفاده کند.

آنطور که WABetaInfo اشاره کرده، پایان پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی iOS بابت اجرای ویژگی‌های جدیدی که در واتساپ ظاهر ارائه می‌شوند، ضروری است. بروز کردن گوشی به آخرین نسخه نیز این امکان را به کاربر می‌دهد که آخرین پچ‌های امنیتی سیستم عامل را دریافت کند؛ بنابراین توصیه می‌کنیم همیشه آیفون‌تام را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید.

چه خبر دیگر از واتساپ؟

بر اساس اطلاعاتی که اخیراً توسط WABetaInfo به دست آمده، واتساپ در حال توسعه قابلیتی است که به کاربر اجازه می‌دهد بدون اطلاع سایر کاربران و تنها با اطلاع مدیر بتواند از گروه خارج شود.

بیشتر بخوانید:

واتساپ به زودی امکان خروج یواشکی از گروه ها را فعال می‌کند

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*