سرعت دانلود اینترنت ماهواره ای استارلینک، شما را دیوانه می‌کند!

سرعت دانلود اینترنت ماهواره ای استارلینک، شما را دیوانه می‌کند!

طبق نتیجه آزمایش یک کاربر استارلینک در ویسکانسن آمریکا، سرعت دانلود این سرویس اینترنت ماهواره‌ ای رکورد جدید و فوق‌العاده‌ای را ثبت کرده است.

ایلان ماسک و شرکت فناوری‌های اکتشاف فضایی آن، اسپیس ایکس برای پروژه‌های در دست توسعه خود، به کم قانع نیستند و جاه‌طلبی‌‌های زیادی در سر دارند. این موضوع برای سرویس اینترنت ماهواره ای استارلینک نیز صادق است. به تازگی دریافتیم که این سرویس به سرعت دانلود فوق‌العاده‌ای در ایالات متحده دست یافته است.

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، استارلینک یک اینترنت ماهواره‌ای کوچک با صورت فلکی اینترنتی در مدار پایین زمین محسوب می‌شود و هدف از آن، فراهم کردن دسترسی آزادانه و همگانی اینترنت بدون توجه به منطقه سکونت است. پیش‌تر، نتایج مختلف تست پهنای باند بیان‌گر آن بود که سرعت دانلود اینترنت ماهواره ای Starlink از نمونه‌های داخلی اکثر کشورها پیشی گرفته است. در آخرین آزمایش، این سرویس به سرعت دانلود فوق‌العاده 301 مگابیت بر ثانیه رسیده که آن‌را به یکی از سریع‌ترین خدمات اینترنت در سطح جهان تبدیل می‌کند. با این‌حال، استارلینک در تاخیر و سرعت آپلود، هم‌چنان نیازمند بهبود است.

اوایل روز گذشته، یکی از کاربران Reddit نتیجه تست سرعت اینترنت ماهواره ای استارلینک را به اشتراک گذاشت. اسکرین‌شات منتشر شده توسط DullKn1fe نشان می‌دهد که این سرویس هم‌اکنون قادر است به سرعت دانلود چشم‌گیر 301 مگابایت بر ثانیه برسد. این تست در ویسکانسن، واقع در بخش شمال شرقی قاره ایالات متحده انجام شده است.

سرعت دانلود اینترنت ماهواره ای استارلینک، شما را دیوانه می‌کند!

به‌طور کلی، استارلینک در زمینه پایداری سرعت شبکه هم‌چنان جای پیشرفت دارد. به عنوان مثال در ماه جاری، در کنار ثبت این سرعت فوق‌العاده، نتایج ناامید‌کننده‌ای از سرعت 1.23 مگابیت بر ثانیه وجود داشته که حاکی از نوسانات این سرویس در مناطق مختلف است.

طبق تحقیق Ookla برای سه ماهه چهارم سال گذشته، سرویس استارلینک در ایالات متحده، دارای میانگین سرعت دانلود 105 مگابیت بر ثانیه است. در زمان مشابه، این وب‌سایت اشاره کرده که میانگین سریع‌ترین دانلود در میامی فلوریدا ثبت شده که سرعت 191 مگابیت بر ثانیه را نشان می‌دهد. کندترین منطقه نیز به شهر کلمبیا واقع در اورگان با سرعت 64.95 مگابیت بر ثانیه اختصاص پیدا کرده است.

با این وجود، مقایسه سه‌ماهه نشان می‌دهد که اختلاف بین محدوده بالاترین و پایین‌ترین سرعت دانلود، معادل 30 مگابیت بر ثانیه یا 30% نسبت به رقم 100 مگابایت بر ثانیه طی دوره گذشته افزایش داشته است. با این‌حال، میانگین سرعت دانلود تنها 10% بهبود داشته است.

در اروپا، یکی از کاربران آلمانی اینترنت ماهواره‌ای استارلینک نیز از رسیدن به سرعت دانلود 250 مگابیت بر ثانیه خبر داده است. هم‌چنین در ماه می نیز یک کاربر دیگر از این کشور مدعی شده بود که با استفاده از این سرویس، به سرعت دانلود فوق‌العاده 560 مگابیت بر ثانیه رسیده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*