بی ام و M4 CLS مدل ۲۰۲۳

بی ام و M4 CLS مدل ۲۰۲۳؛ تعریفی از قدرت بیشتر به همراه وزن کمتر

بی ام و M4 CLS مدل ۲۰۲۳ با وزن کمتر، قدرت بیشتر و امکانات و بهبودهای جالب توجه دیگر معرفی شد. در ادامه شاهد مشخصات این سدان اسپرت BMW باشید.

خودروساز آلمانی بی ام و از نسخه ویژه محدود M4 کامپتیشن با نام بی ام و M4 CLS مدل ۲۰۲۳ پرده برداشته است که وزن کمتر و قدرت بیشتری را با خود به دنبال می‌آورد.

معرفی بی ام و M4 CLS مدل ۲۰۲۳

مشخصات فنی

نمای جلوی بی ام و M4 CLS مدل ۲۰۲۳

درحالی که M4 کامپتیشن توانایی تولید قدرت 503 اسب بخار را دارد، نسخه CLS قادر به تولید 40 اسب بخار قدرت بیشتر با همان پیشرانه 3 لیتری 6 سیلندر خطی توئین توربوی آن است و 108 کیلوگرم نیز از وزن آن کاسته شده است. بی ام و ام 4 سی ال اس 2023 سریع‌تر از تمامی خودروهای تولیدی BMW تاکنون طی 7 دقیقه و 20.2 ثانیه پیست نوربورگ‌رینگ را دور زده است.

نمای عقب بی ام و M4 CLS مدل ۲۰۲۳

خروجی 503 اسب بخاری این نسخه، بی‌شک برای یک سدان اسپرت کامپکت چشمگیر است، ولی کاهش وزن 108 کیلوگرمی آن نسبت به مدل کامپتیشن که خود خودروی سبک و ظریفی محسوب می‌شود، بیشتر از همه‌چیز جلب توجه می‌کند. بی ام و M4 CLS مدل ۲۰۲۳ حدود 1651 کیلوگرم وزن دارد و 20 درصد سنگین‌تر از بی ام و E46 M3 CSL است که پیشگام سقف‌های فیبر کربن برای خودروهای تولیدی بی ام و M شد. از طرفی دیگر، 50 درصد قدرت بیشتری نسبت به خودروی مذکور تولید می‌کند.

BMW ام 4 سی ال اس مدل 2023

بی ام و M4 کامپتیشن طی 3.9 ثانیه از 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب می‌گیرد، اما این نسخه ویژه جدید می‌تواند در 3.6 ثانیه به این سرعت دست پیدا کند. البته همچنان نسبت به نسخه M4 کامپتیشن xDrive کندتر است که شتاب‌گیری 0 تا 100 کیلومتر بر ساعتِ آن 3.4 ثانیه زمان می‌برد. در ضمن حداکثر سرعت نسخه M4 CLS به صورت الکترونیکی تا 307 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

نمای جلوی BMW ام 4 سی ال اس مدل 2023

بی ام و M4 CLS مدل 2023 اگرچه حالا قابلیت تولید قدرت بیشتری را دارد، اما حداکثر گشتاور آن همچنان همان 649 نیوتون متر باقی مانده است. خروجی بیشتر پیشرانه این سدان اسپرت BMW نسبت به مدل کامپتیشن، به خاطر افزایش 5.8 پوندی فشار (تا مجموع فشار به 30.5 پوند بر اینچ مربع برسد) و کالیبره‌شدن دوباره پیشرانه برای تولید قدرت با دور موتور بالاتر است. علاوه بر این‌ها، یک اگزوز تیتانیومی سبک وزن تعبیه شده و دسته‌های پیشرانه سفت شده است که باید منجر به بهبود پاسخ و واکنش آن شود.

کابین بی ام و M4 CLS مدل ۲۰۲۳

جهت کاهش وزن، تنها دو صندلی برای سدان اسپرت بی ام و M4 CLS مدل ۲۰۲۳ در نظر گرفته شده و به جای صندلی‌های عقب، محفظه‌ای کوچک برای کلاه ایمنی قرار گرفته است.

قسمت عقب کابین بی ام و M4 CLS مدل ۲۰۲۳

البته واضح است که این تنها بخشی از تلاش‌های این خودروساز آلمانی برای کاهش وزن این خودرو به حساب می‌آید. BMW در این راستا همچنین کاپوت، سقف، درب صندوق عقب و صندلی‌های فیبر کربنی را ارائه داده است. صندلی‌های فیبر کربنی، 24 کیلوگرم از وزن خودرو کم کرده‌اند و عایق صوتی سبک‌تر که به صورت محدودتری استفاده شده، 14.9 کیلوگرم دیگر از وزن کاسته است. چرخ‌های سبک‌تر، ترمزهای سرامیک کربن و اجزای فورج‌شده شاسی، 20 کیلوگرم دیگر را کاهش داده‌اند. بی ام و حتی وزن جلوپنجره را هم کاهش داده است.

بی ام و M4 CLS مدل ۲۰۲۳ نسبت به نسخه کامپتیشن فاصله کمتری با سطح زمین دارد و سیستم تعلیق آن دوباره تنظیم شده است. فنرهای کمکی جدید نیز در جلو و عقب نصب شده‌اند تا به استحکام هرچه بیشتر فنرهای اصلی کمک کنند. ضمن اینکه اتصال ساب‌فریم در قسمت عقب بدون بخش لاستیکی، به بهبود واکنش کمک فنرها کمک می‌کند. گفتنی است که این نسخه از تایرهای Michelin Pilot Sport Cup 2 R برخوردار شده است.

تاریخ عرضه و قیمت

بی ام و M4 CLS مدل ۲۰۲۳

این سدان آلمانی 140,895 دلار قیمت‌گذاری شده، اما انتظار می‌رود معاملات آن پس از به فروش گذاشته شدنش در سال جاری میلادی، با ارقام بالاتری صورت بگیرد. بی ام و ام 4 سی ال اس 2023 در ماه ژوئیه پیش رو (تیر تا مرداد) وارد پروسه تولید می‌شود و تنها 1000 دستگاه از آن به تولید خواهد رسید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*