مجوز استاندارد سمند

مجوز استاندارد سمند ، تیبا و تیبا 2 لغو شد

روابط عمومی سازمان ملی استاندارد اعلام کرد مجوز استاندارد سمند، تیبا و تیبا 2 از سوی دفتر تخصصی صنایع فلزی این سازمان لغو شد.

کیفیت خودروهای داخلی طی سال‌های گذشته به بهانه‌های مختلف به میزان چشمگیری کاهش پیدا کرده و ایمن نبودن این خودروها بسیاری از هموطنانمان را به کام مرگ کشانده است. در همین راستا بسیاری از کارشناسان، نهادهایی مانند سازمان ملی استاندارد که این خودروها توسط آنها تایید می‌شود را نیز همانند خودروسازان داخلی در مرگ و میر ناشی از تصادفات مقصر می‌دانند. با توجه به افزایش انتقادات از سازمان ملی استاندارد، روابط عمومی این سازمان از لغو مجوز استاندارد چند خودرو داخلی خبر داد.

لغو مجوز استاندارد سمند، تیبا و تیبا 2

مجوز استاندارد سمند

مصطفی آجرلو، مدیر کل روابط عمومی سازمان ملی استاندارد به تازگی در حساب توییتری خود اعلام کرد دفتر تخصصی صنایع فلزی این سازمان مجوز استاندارد سه خودرو داخلی سمند، تیبا صندوق دار و تیبا هاچ بک (تیبا 2) را به دلیل عیوب پرتکرار ایمنی و عملکرد از لیست تمدید اعتبار حذف کرده است.

گفتنی است لغو این مجوز مانع شماره‌گذاری خودروهای صفر کیلومتر سمند، تیبا صندوق دار و تیبا هاچبک خواهد شد. از این رو باید منتظر واکنش ایران خودرو و سایپا بمانیم و ببینیم آیا این دو خودروساز بزرگ کشور می‌توانند با رفع عیوب مورد نظر سازمان ملی استاندارد مجددا مجوز شماره‌گذاری دریافت کنند یا خیر؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. مثلا تیبا دو با کوییک و تیبا۲ پلاس چه فرقی میکنه تز لحاظ فنی و عملکردو اپشن