اپل و گوگل باز هم با ارزش ترین برندهای جهان

بر اساس اطلاعات و آمار های منتشر شده در رتبه‌بندی سالانه موسسه Interbrand ، کمپانی های اپل و گوگل برای سومین سال متوالی به عنوان با ارزش‌ترین برند‌های جهان معرفی شده و در صدر این رده‌بندی قرار گرفتند.

گزارشات منتشر شده در InterBrand 2015 پیرامون بهترین برندهای جهانی، حکایت از این دارند که شرکت‌های فعال در دنیای تکنولوژی با داشتن نیمی از جایگاه‌های این رده‌بندی، به عنوان باارزش‌ترین برندها شناخته می‌شوند و این یعنی تسلط تکنولوژی بر سایر بازارها در عصر کنونی.

در حالی‌ که ارزش نام تجاری اپل، چیزی در حدود ۱۷۰ میلیارد دلار تخمین زده شده، که رقیب دیرینه‌اش گوگل، ۱۲۰ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است و این یعنی نسبت ۴۳ درصد به ۱۲ درصد.

در این رده‌بندی مایکروسافت جای خود را در رده چهارم به IBM داده است، سامسونگ همچنان در رده هفتم ثابت مانده و آمازون با ۵ رتبه ارتقا، از جایگاه پانزدهم سال گذشته به جایگاه دهم آمده است. (Interbrands آمازون را در طبقه بندی خرده‌فروشی و IBM را در طبقه‌بندی برند تجاری قرار داده است که به بر همین اساس این دو شرکت مناسب قرارگیری در دسته‌بندی شرکت‌های تکنولوژی نیستند). از دیگربرندهایی که نامشان در لیست ۱۰ شرکت برتر به‌چشم می‌خورد می‌توان شرکت‌های بزرگی چون کوکاکولا، تویوتا، ژنرال‌الکتریک و مک‌دونالد را نام برد.

لنوو به این لیست تازه اضافه شده و فعلا در جایگاه ۱۰۰ قرار گرفته و شرکت پی‌پال هم کار خود را از رتبه ۹۷ آغاز کرده است. دو شرکت بزرگ نوکیا و نینتیندو نیز از این لیست سقوط کرده و نامشان در این رده‌بندی به چشم نمی‌خورد.

بد نیست بدانید این ارزش‌گذاری بر اساس معیارهایی چون عملکرد مالی شرکت، توانایی برند برای تاثیر در خرید مشتریان و میزان توانایی قیمت‌گذاری مناسب در محصولات محاسبه می‌شود.

منبع : theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*