اینستاگرام و واتساپ

نماینده مجلس: اینستاگرام و واتساپ احتمالا فیلتر خواهند شد

یک نماینده مجلس با اعلام این که سرنوشت طرح صیانت حتی برای ما نیز مبهم است گفت اینستاگرام و واتساپ احتمالا با اجرای این طرح فیلتر خواهند شد.

غلامرضا نوری، نایب رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس در خصوص سرنوشت طرح صیانت عنوان کرد حدود یک ماه قبل در زمان بررسی طرح شفافیت خواستار شفاف‌سازی جلسه‌ها، نظرها و آرای شورای عالی فضای مجازی شدم، اما با خواسته من موافقت نشد و حتی پس از آن نیز تمام تصمیم‌های شورای عالی فضای مجازی را از هر نوع دادخواهی و شکایت افراد و اشخاص مصون کردند.

احتمال فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ

نایب رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس در ادامه گفته‌های خود بیان کرد طرح صیانت در مرحله‌ای قرار دارد که سرنوشت آن حتی برای ما نیز نامعلوم است و مشخص نیست چه اتفاقی برای آن رخ خواهد داد؛ چرا که دیگر از شفافیت و بازخواست نیز مصون شده است، اما امیدواریم با مردم این کار را نکنند. این نماینده مجلس تاکید کرد به واسطه این طرح احتمال فیلترینگ تمام برنامه‌های پرکاربرد فضای مجازی همانند اینستاگرام و واتس اپ نیز وجود خواهد داشت.

نوری در ادامه به ارسال طرح صیانت توسط رئیس مجلس به شورای عالی فضای مجازی اشاره کرد و گفت در آن زمان خروج این طرح از کمیسیون اصل 85 که بسیاری از اعضای آن با هماهنگی و مهندسی شده انتخاب شده بودند که صیانت را به زور قانونی کنند، اقدام مناسبی بود، اما بعد آن تصمیم‌های جدید باعث شد تا سرنوشت این طرح مبهم شود؛ چرا که اصلاح مصوبه مجلس بسیار دشوار است و فقط شورای نگهبان می‌تواند این مصوبه را تایید نکند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. اینترنت هراسی قدرت منطقه🤣