همکاری جنرال موتورز با ال جی برای ساخت خودروی الکتریکی شورلت Chevy Bolt

شرکت جنرال‌ موتورز اخیرا در خبری اعلام کرده که خودروی SUV الکتریکی جدید شرکت شورلت با نام Chevy Bolt با همکاری شرکت ال‌جی ساخته خواهد شد.این اولین بار است که جنرال موتورز از یک تامین‌کننده در ساخت و توسعه خودرو خود در چنین مرحله‌ای از ساخت کمک می‌گیرد.در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

البته این شرکت تا کنون خودروهای الکتریکی زیادی را تولید نکرده، اما شرکت ال‌جی در همکاری مشترکی که با GM دارد،  احتمالا بسیاری از قطعات اتومبیل Bolt که محصول آینده جنرال موتورز خواهد بود را تولید و یا توسعه خواهد داد. شاید حتی وظیفه ال‌جی بسیار بالاتر از اینها باشد و شاید این شرکت بخواهد حتی عملکرد موتور، باتری، قطعات به کار رفته در خودرو و یا حتی سیستم اصلی را توسعه دهد. به هر حال جنرال موتورز توضیح خاصی در این مورد نداده و تنها اعلام کرده که شرکت ال‌جی برای قبول این همکاری، بیش از ۲۵۰ میلیون دلار در کره جنوبی هزینه کرده تا بتواند به عنوان شریک جنرال موتورز، فعالیت داشته باشد. این سرمایه بالا و این مشارکت نزدیک، ممکن است حتی نام این خودرو به “LG Car” تغییر دهد!

برای بسیاری از کشورهای آمریکایی که بنا به دلایلی نمی‌توانند از خودروهای شرکت تسلا استفاده کنند، Bolt می‌تواند یک محصول فوق‌العاده قدرتمند و کارآمد باشد، خودرویی ۳۰,۰۰۰ دلاری که با یک بار شارژ شدن می‌تواند بیش از ۲۰۰ مایل را بپیماید. در واقع این خودرو الکتریکی می‌تواند یکی از ارزان‌قیمت‌ترین خودروهای الکتریکی بازار باشد که با قیمتی پایین، امکان استفاده از این تکنولوژی و محصولات را برای همه‌ی اقشار جامعه فراهم می‌کند. شرکت تسلا نیز برنامه‌های زیادی در این زمینه دارد اما برای عملی کردن آنها، باید تا سال ۲۰۱۶ و معرفی خودروی Tesla Model 3 منتظر باشیم.

البته این اولین بار نیست که این دو شرکت با یکدیگر همکاری دارند. پیشتر نیز LG Chem، مسئول تولید باتری‌ برای شرکت جنرال موتورز و خودروی Volt بود. البته برای تولید خودروهای الکتریکی و عرضه‌ی آنها به صورت گسترده در سطح بازار، نیاز به باتری، بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود و همین موضوع باعث شده تا شرکت تسلا به دنبال همکاری مشترک با پاناسونیک برای تولید و تامین بیشتر باتری‌ها برای این شرکت باشد. LG Chem با تعدادی از خودروسازان دیگر نیز همکاری داشته و دارد که از جمله‌ی آنها می‌توان به Ford و Volkswagen اشاره نمود.

منبع : theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*