سامسونگ گلکسی زد فلیپ 4 - Galaxy Z Flip 4

آیا گلکسی Z Flip 4 سامسونگ ضد آب است؟

سامسونگ گلکسی زد فلیپ 4 – Z Flip 4 را معرفی کرد. اگر کنجکاو هستید که این گوشی تاشو ضد آب است یا خیر، در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهیم.

همان‌طور که از مدتی قبل معلوم بود، سامسونگ به تازگی طی رویداد آنپکد از گلکسی زد فلیپ 4 در کنار زد فولد 4 رونمایی کرده است. زد فلیپ 4 بهبودهای متعددی را نسبت به نخه قبلی خود به دنبال می‌آورد که به عنوان نمونه می‌توان به لولای بهتر و باتری بزرگ‌تر اشاره کرد. حالا در ادامه به سوالی مهم درباره گلکسی Z Flip 4 سامسونگ پاسخ می‌دهیم: اینکه ضد آب است یا خیر؟

آیا گلکسی Z Flip 4 سامسونگ ضد آب است؟

سامسونگ گلکسی زد فلیپ 4 - Galaxy Z Flip 4

گلکسی Z Flip 4 سامسونگ گواهی IPX8 را دارد که مقاومت آن در برابر آب را تایید می‌کند اما لزوماً به این معنی نیست که کاملاً ضد آب خواهد بود. این گوشی تاشو را می‌توان به مدت حداکثر 30 دقیقه تا عمق حداکثر 1.5 متری آب شیرین فرو برد. با وجود این، احتمال دارد آب استخر یا آب شور برای آن تهدیدآمیز باشند از آنجا که کاملاً ضد آب نیست.

گواهی IPX8 نمایان‌گر چیست؟

IP مخفف Ingress Protection به معنای حفاظت از نفوذ است و دو عدد کنار آن قرار می‌گیرند که عدد اول میزان حفاظت در برابر گرد و غبار و عدد دوم حفاظت در برابر آب یا رطوبت را مشخص می‌کند.

سامسونگ گلکسی زد فلیپ 4 - Galaxy Z Flip 4

گلکسی زد فلیپ 4 سامسونگ گواهی IPX8 را دریافت کرده است. برای این گوشی سامسونگ کنار IP حرف X قرار گرفته که نشان می‌دهد حفاظت آن در مقابل گرد و غبار آزمایش نشده است و هیچ تضمینی نیست که مانع نفوذ گرد و غبار شود؛ به عبارتی دیگر، نسبت به گرد و غبار مقاوم نیست. گلکسی Z Flip 3 هم همین گواهی را دریافت کرده بود و اینکه این گوشی‌های تاشوی سامسونگ در برابر گرد و غبار ایمن نیستند، تا حدودی قابل درک است. ذرات ریز و درشت گرد و غبار می‌توانند به راحتی به مکانیزم لولای این گوشی‌ها آسیب برسانند.

پس از آن به عدد دوم درجه‌بندی IP گلکسی زد فلیپ 4 می‌رسیم. این موبایل تاشوی سامسونگ عدد 8 را دریافت کرده که بالاترین عدد مقاومت در برابر آب بین تمامی گوشی‌های هوشمند تا به اینجا به حساب می‌آید. این نشان می‌دهد که Z Flip 4 حداقل روی کاغذ می‌تواند تا 30 دقیقه در حداکثر عمق 1.5 متری آب دوام بیاورد و کمترین آسیبی نبیند. با این حال، از لحاظ عملی تماماً ضد آب نیست. گذشته از این، باید به تاثیر آب آغشته به مواد شیمیایی استخر و آب شور دریا روی گوشی توجه داشت. برای ختم کلام باید گفت که اگر گوشی خود را سهواً در آب انداختید نگران نباشید، هرچند در استخر و دریا باید کمی محتاط بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*