گوشی های تاشو جدید سامسونگ

پیش به سوی آینده‌ای بهتر و پایدارتر با گوشی های تاشو جدید سامسونگ

گوشی های تاشو جدید سامسونگ ما را به سوی آینده‌ای پایدارتر می‌برند. این شرکت با انجام اقدامات متعدد، به دنبال کمک به حفاظت از محیط زیست است.

شرکت کره‌ای سامسونگ الکترونیکس اخیرا اعلام کرد برای تحقق اهداف پایداری 2025 در بخش تجربه موبایل یا MX توانسته به پیشرفت‌های بسیار خوبی دست پیدا کند و قدم‌های زیادی را رو به جلو بردارد. این شرکت به منظور دستیابی به این اهداف، اقدامات مهمی را انجام داده که از جمله آنها می‌توان به توسعه و استفاده از مواد بازیافتی در محصولات، طراحی بسته‌بندی‌های سازگار با محیط زیست و احیای دستگاه‌های قدیمی سری گلکسی سامسونگ برای کاربردهای جدید و کاهش زباله‌های الکترونیکی اشاره کرد.

سامسونگ در رویداد رونمایی ماه آگوست 2021 چشم‌انداز گلکسی برای سیاره یا Galaxy for the Planet را معرفی کرد. از آن زمان تاکنون این شرکت به طور جدی در تلاش بوده تا شیوه‌های جدیدی را برای بازیافت و استفاده مجدد از منابع خلق کند؛ منابعی که در غیر این صورت به پسماندهای مضر تبدیل می‌شدند. به این ترتیب سامسونگ می‌خواهد با رساندن آثار زیست‌محیطی خود به کمترین میزان ممکن، نوآوری‌هایی را ارائه کند که به حفظ محیط زیست و سیاره ما کمک خواهند کرد.

حالا سامسونگ پیشرفت خود در مسیر تحقق آینده پایدارتر را به اشتراک گذاشته است. مدیر بخش تجربه موبایل سامسونگ یعنی دکتر تی ام رو در این رابطه اظهار کرد ما اقدامات مداوم و تاثیرگذاری را انجام می‌دهیم که به حفظ کره زمین و محافظت از مردم کمک خواهند کرد. سامسونگ در هر فعالیتی که انجام می‌دهد به پایداری و نوآوری توجه می‌کند و به همین دلیل به پیشرفتی که امروز کرده‌ایم افتخار می‌کنیم.

دکتر تی ام رو در ادامه افزود این تجربه متواضعانه به ما اجازه می‌دهد که مسیر خود به سوی چشم‌انداز پایداری را با دقت بیشتر و اعتقاد راسخ‌تری نسبت به گذشته ادامه دهیم.

مواد بازیافتی بیشتر در گوشی های تاشو جدید سامسونگ

یکی از نقاط اصلی و مهم تمرکز در چشم‌انداز «گلکسی برای سیاره» توسعه استفاده از مواد بازیافتی در محصولات جدید خواهد بود. هر چقدر سامسونگ بیشتر بتواند از مواد بازیافتی استفاده کند، به حفظ منابع بیشتر کمک خواهد کرد. استفاده مجدد از مواد بازیافتی در دستگاه‌های سری گلکسی سامسونگ چالش‌های زیادی را به دنبال دارد، اما این موضوع مزایای پرشماری برای سیاره ما دارد که باعث می‌شود ارزش تلاش کردن را داشته باشد.
این شرکت بزرگ کره‌ای برای تولید بخش عمده‌ای از سری جدید گوشی های تاشو گلکسی Z و همچنین هدفون بی سیم گلکسی بادز 2 پرو به استفاده از تورهای ماهیگیری جمع‌آوری شده از اقیانوس‌ها و بازیافت کردن آنها روی آورده است.

اولین بار در ماه فوریه 2022 بود که تورهای ماهیگیری بازیافت شده در سری گوشی های پرچمدار گلکسی اس 22 به کار رفتند. حالا این تورها در یازده دستگاه گلکسی از جمله سری گلکسی بوک 2 پرو و سری گلکسی تب اس 8 مورد استفاده قرار گرفته‌اند. سالیانه 64 هزار تن تور ماهیگیری رها شده موجب آلودگی اقیانوس‌های جهان می‌شوند و اکنون سامسونگ با تغییر کاربری این تورها، به موادی با کارایی بالا برای فناوری گلکسی دست پیدا می‌کند و قدمی برای کاهش آثار آلودگی پلاستیکی برمی‌دارد.

گوشی های تاشو جدید سامسونگ

استفاده دوباره از تورهای ماهیگیری رها شده فقط یکی از پیشرفت‌های سامسونگ در به‌کارگیری مواد بازیافتی در محصولات این شرکت محسوب می‌شود. سامسونگ در 90 درصد محصولات خود که در سال گذشته روانه بازار شدند، از مواد سازگار با محیط زیست استفاده کرد که از جمله این مواد باید به تورهای ماهیگیری بازیافت شده، مواد بازمانده از مصرف (PCM) و رزین‌های زیستی اشاره کنیم. به عنوان مثال بیش از 90 درصد ایربادز گلکسی بادز 2 پرو با استفاده از مواد بازیافتی به تولید رسیده است.

چنین فرایندی نیازمند مهارت‌های فنی و مهندسی پیچیده‌ای است؛ چرا که سامسونگ باید از کیفیت کلی، ایمنی و استحکام تمام مواد جدیدی که در فناوری‌های نوآورانه خود استفاده می‌کند، مطمئن شود. این شرکت در نظر دارد با سرمایه‌گذاری بیشتر روی بخش تحقیق و توسعه، مواد جدید دیگری را به منظور استفاده در محصولات گلکسی خود تهیه و تبدیل کند و با افزایش مواد بازیافتی در تولید دستگاه‌های خود، به محیط زیست کمک کند.

بسته بندی سازگار با محیط زیست در محصولات سامسونگ

بر اساس اهداف برنامه‌ریزی شده‌ی سامسونگ، این شرکت می‌خواهد تا سال 2025 میلادی تمام پلاستیک‌های یک بار مصرف را از بسته بندی محصولات موبایلی خود حذف کند. هم‌اکنون نیز میزان چشمگیری از پلاستیک‌های یک بار مصرف از بسته بندی گوشی های هوشمند این شرکت از جمله گوشی های تاشو کاهش پیدا کرده است. سامسونگ در حال بررسی راه‌های بیشتر به منظور حذف پلاستیک‌های یک بار مصرف از بسته بندی محصولات خواهد بود و می‌خواهد تمام جنبه‌ها از طراحی بسته بندی تا کوچک‌ترین جزئیات را ارزیابی کند.

سامسونگ از زمان عرضه گوشی های سری گلکسی اس 22، برای بسته بندی محصولات پرچمدار خود به طور کامل از کاغذ بازیافتی استفاده می‌کند. به این ترتیب این شرکت توانسته امسال با سری گلکسی اس 22 و سری جدید گوشی های تاشو گلکسی Z، حدود 51 هزار درخت را از قطع شدن و نابودی نجات دهد. علاوه بر این سامسونگ حجم بسته بندی گوشی های تاشو جدید خود را نسبت به نسل اول این گوشی‌ها کاهش داده که بر این اساس، حجم بسته بندی گلکسی زد فلیپ 4 معادل 52.8 درصد و حجم بسته بندی گلکسی زد فولد 4 معادل 58.2 درصد کمتر شده است.

کاهش حجم بسته‌بندی محصولات باعث شده رد پای محیطی سامسونگ در حمل و نقل این بسته‌ها با استفاده از هواپیما، کشتی و کامیون را کاهش دهد. این شرکت پیش‌بینی کرده که کاهش حجم بسته‌بندی‌ها با کاهش حدود 10 هزار تن انتشار کربن ناشی از حمل و نقل تا پایان سال جاری میلادی برابری می‌کند. همچنین سامسونگ در کنار تکامل مداوم بسته بندی گوشی های هوشمند پرچمدار خود، بسته بندی سازگار با محیط زیست را در سایر محصولات خود نیز استفاده خواهد کرد.

برنامه‌ریزی برای کمتر کردن زباله های الکترونیکی

این روزها با توجه به پیشبرد اقتصاد چرخشی و تغییر کاربری منابع محدود سیاره، بیش از هر زمان دیگری باید به کاهش زباله های الکترونیکی توجه شود. مجمع جهانی اقتصاد در این رابطه گزارشی منتشر کرده و اعلام کرد در سال 2021 میلادی حدود 57 میلیون تن زباله الکترونیکی تولید شده و تخمین زده می‌شود که این میزان در هر سال حدود 2 میلیون تن افزایش پیدا کند.

در همین راستا سامسونگ برای استفاده مجدد از محصولات گلکسی در خانه (Galaxy Upcycling) برنامه‌ریزی و تلاش کرده و قصد دارد جان دوباره‌ای به گوشی های قدیمی گلکسی خود ببخشد. برنامه استفاده مجدد محصولات گلکسی در خانه باعث می‌شود گوشی های هوشمند سامسونگ از طریق یک بروزرسانی نرم افزاری ساده، تغییر کاربری بدهند و به دستگاه‌های خانگی هوشمندی تبدیل شوند که برای برطرف کردن نیازهای روزمره‌ای مثل مراقبت از کودک و حیوانات خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سامسونگ برنامه استفاده مجدد از محصولات گلکسی در خانه را با این هدف طراحی و پیاده کرده تا با این شیوه‌های پایدار هم به حفظ محیط زیست کمک کند و هم قدمی برای بهبود و هوشمندتر کردن زندگی مردم بردارد. این شرکت کره‌ای همچنین با تبدیل دستگاه‌های گلکسی به دوربین‌های تشخیص پزشکی Eyelike Fundus، خدمات ضروری مراقبت از چشم را در جوامع محروم امکان‌پذیر کرده است.

در جریان این برنامه تاکنون صدها دستگاه گلکسی تغییر کاربری و ارتقا داده شده و بیش از 13 هزار بیمار در ویتنام، مراکش، هند و پاپوآگینه‌نو توانسته‌اند از خدمات مراقبت‌های اساسی چشم برخوردار شوند.

سامسونگ با ارتقای راه‌حل‌ها و شیوه‌های خود در سراسر تجارتش، به دنبال تحقق اهداف پایداری روشنی است. این شرکت کره‌ای قدم به قدم برای رسیدن به چشم انداز «گلکسی برای سیاره» تلاش می‌کند و در این مسیر اقداماتی مانند تغییر کاربری تورهای ماهیگیری رها شده برای استفاده در دستگاه‌های گلکسی، تلاش برای استفاده از بسته‌بندی‌های بدون پلاستیک، حرکت به سوی صفر شدن دورریز زباله‌ها و همچنین صفر شدن مصرف برق در زمان استندبای بودن گوشی انجام داده است.

سامسونگ در این مسیر با چالش‌های بیشتری روبه‌رو خواهد شد، اما این شرکت خود را برای رسیدن به آینده‌ای پایدارتر و روشن‌تر مسئول می‌داند و با گزارش پیشرفت ماموریت خود در ایجاد تغییرات مثبت، سعی دارد الهام‌بخش بقیه برای محافظت از سیاره زمین برای نسل‌های آینده باشد.

این مطلب توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا رپورتاژ آگهی ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*