عرضه کامیون های کشنده سیباموتور زیر قیمت بازار

کامیون های کشنده سیباموتور 400 میلیون زیر قیمت بازار در بورس عرضه می‌شود

شرکت سیباموتور اخیرا کامیون های کشنده خود را 400 میلون تومان زیر قیمت بازار در بورس کالا برای فروش می‌کند که فرصتی مناسب برای خریدارن به وجود آورده است.

عرضه خودرو در بورس کالا مدتی است آغاز شده و پس از فروش موفق دو محصول دیگنیتی و فیدلیتی توسط بهمن موتور، نوبت به یکی از خودروهای سنگین سیباموتور رسیده است. این شرکت یکی از زیرمجموعه‌های گروه بهمن است و از تاریخ دوازدهم مهر ماه سال جاری با موعد تحویل دو ماهه راهی بازار خواهد شد.

عرضه کامیون های کشنده سیباموتور زیر قیمت بازار

عرضه کامیون های کشنده سیباموتور زیر قیمت بازار

به نظر می‌رسد سیبا موتور قصد دارد از اواسط مهر ماه سال جاری خودروی جدید خود را راهی بازار بورس کالا کند تا بدین ترتیب کشف قیمتی آن صورت پذیرد. با این اوصاف هم‌اکنون 35 دستگاه کشنده تک محور از این شرکت به زودی در بورس کالا عرضه خواهند شد و گفته می‌شود این محصولات با قیمت بازار آزاد 400 میلیون تومان اختلاف خواهند داشت.

نکته جذاب و قابل تأمل در مورد فاو CA4180 قیمت آن است. عرضه خودرو در بورس مزایای بسیاری دارد. پیش‌تر در مطلبی جامع راجع به مزایا و معایب عرضه خودرو در بورس کالا صحبت کردیم. به نظر می‌رسد روند عرضه خودروها در تالار شیشه‌ای مثبت بوده و آثار خوبی روی بازار گذاشته، به نحوی که پس از عرضه دو خودروی بهمن موتور در بورس، حالا نوبت به کامیون های کشنده سیباموتور رسیده است.

عرضه کامیون های کشنده سیباموتور زیر قیمت بازار

گفته می‌شود قیمت محصول جدید این شرکت خودروساز در بورس کالا نزدیک به دو میلیارد و 300 میلیون تومان در نظر گرفته شده، در حالی که قیمت بازار آزاد گران‌تر است. حال تصور کنید به قیمت بالا مواردی از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، بیمه، پلاک‌گذاری و هزینه‌های اضافی دیگر بار شود و آن وقت است که می‌توان گفت فاو CA4180 با قیمت تقریبی دو میلیارد و 600 میلیون تومان راهی بازار می‌شود.

بنابراین با نگاهی دقیق به قیمت این کامیون کشنده روی تابلوی بورس و بازار آزاد، متوجه خواهیم شد که شکاف قیمتی عمیقی بین این دو بازار وجود دارد. به هر حال 9 درصد مالیات ارزش افزوده از خودروسازان گرفته می‌شود. نکته‌ای که پیرامون قیمت این خودرو جالب توجه و تأمل برانگیز به نظر می‌رسد، آگهی‌های فروش کشنده تک محور سیباموتور است.

عرضه کامیون های کشنده سیباموتور زیر قیمت بازار

گفته شده هم‌اکنون آگهی‌هایی در فضای مجازی درج شده که FAW CA4180 را حدود 3 میلیارد و بالاتر قیمت‌گذاری کرده‌اند. در هر حال با عرضه این محصول در دوازدهم مهر ماه سال جاری به نظر می‌رسد که استقبال خوبی از آن صورت بپذیرد.

طی هفته‌های گذشته اولین دور فروش دیگنیتی و فیدلیتی بهمن موتور در بورس کالا آغاز شده بود. تجربه عرضه این دو محصول گران قیمت در تالار شیشه‌ای نشان داد که بعد از کشف قیمتی در بورس، بازار آزاد نیز تمایل پیدا می‌کند قیمت خودرو را چند ده میلیون تومان کاهش دهد. امیدواریم این اتفاق در خصوص کامیون کشنده جدید سیباموتور نیز رخ دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*