توییت فارسی واتساپ

اولین توییت فارسی واتساپ؛ ما فیلتر نکرده‌ایم!

واتساپ برای نخستین بار با انتشار توییتی به زبان فارسی نسبت به ایجاد محدودیت برای کاربران ایرانی در خارج از کشور واکنش نشان داد و هر نوع ایجاد محدودیت را تکذیب کرد.

از روزهای گذشته پیام رسان واتس اپ همانند اینستاگرام در ایران فیلتر شده و کاربران به سختی با فیلترشکن می‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند؛ اما علاوه بر کاربران داخل کشور، کاربران ایرانی خارج از کشور نیز با محدودیت‌های شدیدی مواجه شدند که اعتراض‌های زیادی را به همراه داشته است.

واکنش واتساپ به فیلترینگ با انتشار توییت فارسی

واتساپ

در واقع گزارش کاربران حاکی از آن است که اگر فردی در خارج از ایران حساب کاربری خود در پیام رسان واتس اپ را با شماره ایرانی ساخته باشد، اکنون با محدودیت مواجه شده و نمی‌تواند از این پیام رسان محبوب استفاده کند. در همین راستا واتساپ برای نخستین بار با انتشار توییتی به زبان فارسی نسبت به این گمانه‌زنی‌ها واکنش نشان داد و هر نوع ایجاد محدودیت را تکذیب کرد. متن توییت حساب رسمی واتس اپ در توییتر به شرح زیر است:

هدف اصلی ما فراهم نمودن امکان ارتباط محرمانه در همه جای دنیا است. ما باور داریم که دسترسی به شیوه‌های ارتباطی خصوصی و محرمانه حق همه مردم است. ما تلفن‌های مرتبط به ایران را مسدود نکرده‌ایم.

ما در تلاشیم که دوستان ایرانی‌ ما بتوانند با هم در ارتباط بمانند و در حد امکانات خود از هیچ کاری دریغ نمی‌کنیم تا سرویس‌های ارتباطی ما به طور مستمر فعال بمانند.