سایت استارلینک فیلتر شد

سایت استارلینک فیلتر شد؛ برخی کاربران در ایران به اینترنت ماهواره ای وصل شده‌اند

پس از صدور مجوز وزارت خزانه داری آمریکا و فعال شدن اینترنت ماهواره ای در ایران، سایت استارلینک فیلتر شد. جزئیات این خبر را در ادامه بخوانید.

شنیده‌ها حاکی از این است که اینترنت ماهواره ای استارلینک هم‌اکنون در ایران فعال شده و تعدادی از مردم موفق شده‌اند به آن متصل شوند. ایلان ماسک چند روز پیش در توییتر خود و در پاسخ به پرسش یکی از کاربران اعلام کرد به زودی از وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌خواهد تا تحریم‌های اینترنتی ایران را لغو کند.

استارلینک فیلتر شد

چند روز پیش گفتیم که آمریکا مصمم است اینترنت ماهواره‌ای را در ایران فعال کند. در حال حاضر سایت استارلینک در پی انتشار این اخبار از دسترس خارج و فیلتر شده است. گفتنی است سایت رسمی استارلینک حاوی اطلاعات مهمی درباره راهنمایی استفاده از اینترنت ماهواره ای و نحوه شارژ بوده است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور توضیح داده که ایلان ماسک نمی‌تواند بدون مجوز، اینترنت ماهواره ای خود را در ایران راه‌اندازی کند.

سایت استارلینک وقتی فیلتر شد که وزارت خزانه‌داری آمریکا محدودیت‌ها و تحریم‌های فناوری مرتبط با خدمات اینترنتی را لغو کرد. همچنین گفته می‌شود ماسک به ایستگاه بین‌المللی دبی اعلام کرده اینترنت ماهواره ای را برای مردم ایران به صورت رایگان فعال کنند. با این اوصاف هم‌اکنون بدون اتصال به وی پی ان و تنها با اینترنت اپراتورهای داخلی نمی‌توان به سایت مذکور دسترسی داشت.

هم‌اکنون برخی افراد در حال استفاده از اینترنت ماهواره ای در ایران هستند

سایت استارلینک فیلتر شد

نقشه افرادی که در ایران موفق به استفاده از اینترنت ماهواره ای شده‌اند

نقشه آنلاین اینترنت ماهواره‌ای نشان می‌دهد تعدادی از ایرانی‌ها موفق به دریافت خدمات استارلینک شده‌اند. اختلال در دسترسی به سایت استارلینک در حالی است که هم‌اکنون علاوه بر واتساپ، اینستاگرام و گوگل پلی، لینکدین هم فیلتر شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. سایت استارلینک که خیلی وقت پیش فلیتر بود چی داری می گی؟