هواوی میت 50 پرو

کالبدشکافی هواوی میت 50 پرو یک سورپرایز در خود دارد!

حتما می‌دانید که گوشی های سری Huawei Mate 50 از شبکه 5G پشتیبانی نمی‌کنند؛ اما چیز غافلگیر کننده‌ای در کالبدشکافی هواوی میت 50 پرو وجود دارد.

اعضای تیم Bogota Review با کالبدشکافی هواوی میت 50 پرو، اجزای داخلی این گوشی را نمایان کردند. در بخش فوقانی دستگاه، ماژول دوربین و چیپست قرار دارند. قطعات تعبیه شده در بخش زیرین هم، باتری و سیم‌پیچ شارژ وایرلس هستند؛ چیدمانی مشابه هواوی میت 40 پرو!

همچنین می‌توان دید که مادربرد هواوی میت 50 پرو، از طراحی دو لایه برخوردار است و همه قطعات از جمله چیپ‌ها، با کاورهای فلزی پوشیده شده‌اند.

اما یکی از نکات جالبی که در این کالبدشکافی جلب توجه می‌کند، وجود یک فضای خالی روی برد الکترونیکی دستگاه برای چیپ 5G RF است. این قطعه، یک ماژول اساسی برای اتصال به شبکه 5G است و در نبود آن، چنین اتصالی میسر نخواهد بود؛ حتی اگر چیپست گوشی، قابلیت پشتیبانی از 5G را داشته باشد.

همین نشان می‌دهد که سازندگان هواوی پی 50 پرو، آن را با ذهنیت 5G طراحی کرده‌اند. پس شاید در آینده، نسخه‌ای از این گوشی با پشتیبانی از نسل پنجم شبکه موبایل وارد بازار شود.

فعلا اما هواوی پی 50 و پی 50 پرو، از نسخه 4G تراشه اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1 استفاده می‌کنند که کوالکام به طور خاص، برای گوشی های هواوی طراحی کرده است. ظاهرا فروش بدی هم نداشتند و به ادعای کمپانی سازنده در نخستین مرحله فروش اینترنتی، موجودی کالا در کمتر از یک دقیقه تمام شد!

ناگفته نماند با استفاده از یک وسیله جانبی که به شکل قاب محافظ طراحی شده است، امکان اتصال این گوشی‌ها به شبکه 5G هم وجود دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*