آیفون 14 پرو مکس

آیفون 15 پرو مکس احتمالا با USB-C و نام اولترا به بازار خواهد آمد

گوشی های سری iPhone 15 اپل می‌توانند تغییرات زیادی نسبت به نسل فعلی پیدا کنند. حتی گفته می‌شود به جای آیفون 15 پرو مکس، مدل اولترا به بازار خواهد آمد.

اپل هنگام رونمایی از اعضای خانواده آیفون 14، بیشتر روی ارتقای سخت افزارهای داخلی تاکید داشت و ظاهر آن‌ها را تغییر خاصی نداد. اما احتمالا در سری آیفون 15، تغییرات بیشتری به چشم خواهد آمد.

به ادعای مارک گورمن، اپل به فکر یک نوسازی عمده در طراحی گوشی های خود است. این تحلیلگر از آیفون 6 هم مثال زده که طراحی آن تا آیفون 8 تقریبا دست نخورده باقی ماند؛ یا آیفون 14 که همان شکل و شمایل آیفون 12 را حفظ کرده است. اگر این سابقه‌ی چرخه‌های سه ساله را در نظر بگیریم، از آیفون 15 باید شاهد طراحی تازه‌ای باشیم.

او یکی از تغییرات مهم را ورود درگاه USB-C به آیفون می‌داند. البته مدت‌هاست که این گمانه‌زنی مطرح می‌شود؛ ولی همچنان اپل از این کار سر باز زده است.

آیفون USB-c

علاوه بر بازطراحی مدل‌های 2023، گورمن به احتمال تغییر نام گوشی‌ها نیز اشاره می‌کند؛ اینکه شاید گران‌ترین مدل نه آیفون 15 پرو مکس، بلکه آیفون 15 اولترا نام بگیرد. این پسوند جدید، پیش‌تر به نام تراشه M1 Ultra و ساعت هوشمند Apple Watch Ultra هم اضافه شد؛ پس چرا به آیفون نه؟

البته اگر قرار باشد یک آیفون اولترا متولد شود؛ باید ارتقای سخت افزاری چشمگیری هم داشته باشد تا در خور نامش ظاهر شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*