واردات یک خودرو

اگر همین حالا برای واردات یک خودرو ثبت سفارش شود، چقدر طول می‌کشد تا به کشور وارد شود؟

فرایند ثبت سفارش واردات خودرو به زودی آغاز خواهد شد؛ اما اگر همین حالا برای واردات یک خودرو ثبت سفارش شود، چقدر طول می‌کشد تا به کشور وارد شود؟

یک منبع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت درخواست واردکنندگان خودرو طبق موضوع‌های مهمی نظیر انتقال تکنولوژی و خدمات پس از فروش در حال بررسی است. در همین راستا طبق اعلام درخواست واردکنندگان و بررسی‌های انجام شده احتمالا ثبت سفارش واردات ماشین از پایان مهر 1401 آغاز خواهد شد؛ اما اگر همین حالا برای واردات یک خودرو ثبت سفارش شود، چقدر طول می‌کشد تا به کشور وارد شود؟

واردات یک خودرو چقدر طول می‌کشد؟

یک منبع آگاه در این خصوص عنوان کرد حمله روسیه به اوکراین و بحران کمبود تراشه مشکلات زیادی را برای صنعت خودرو به همراه داشته است. از این رو اگر تمام بندهای آیین‌نامه واردات ماشین قطعی شود و ثبت سفارش نیز به انجام برسد، بدون توجه به این که خودرو از کدام سایت جهانی تامین خواهد شد، آن ماشین وارداتی حدود 8 ماه بعد از ثبت سفارش به بازار ایران راه پیدا خواهد کرد.

این منبع آگاه تاکید کرد اگر امروز یکی از محصولات هیوندای از سایت این خودروساز در ترکیه خریداری شود، حدود 4 ماه دیگر به مشتری تحویل داده خواهد شد. البته واردات ماشین از کشور چین به دلیل آمار تولید بیشتر متفاوت خواهد بود. این منبع آگاه تاکید کرد بازار چین یک بازار متفاوت بوده و تیراژ تولید در این کشور بسیار زیاد است. از این رو احتمالا ثبت سفارش از چین حدود 2 ماه طول خواهد کشید که البته به آن باید معطلی گمرک و مراحل ترخیص را نیز اضافه کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*