آرنولد شوارتزنگر تانک جنگی

چگونه آرنولد شوارتزنگر صاحب یک تانک جنگی واقعی شد؟

علاقه آرنولد شوارتزنگر، بازیگر سرشناس هالیوودی و فرماندار سابق کالیفرنیا، به تانک های جنگی بر کسی پوشیده نیست. اما آیا می‌دانستید او واقعا صاحب یک تانک جنگی اتریشی است؟

در دنیا همیشه چیزهایی هستند که انگار برای هم ساخته شده‌اند. آرنولد شوارتزنگر و تانک جنگی یکی از این موارد هستند که شنیدن نام یکی، دیگری را به ذهن می‌آورد!

شاید برایتان جالب باشد که بدانید آرنولد شوارتزنگر پیش از تبدیل شدن به فرماندار ایالات کالیفرنیا یا قرار گرفتن در نقش یکی از محبوب‌ترین ستاره‌های اکشن هالیوود و یا حتی برنده شدن جوایز متعدد مستر المپیا، یک راننده تانک در ارتش اتریش بوده است.

علاقه آرنولد شوارتزنگر به تانک های جنگی از کودکی او در روستای تال در اتریش آغاز شد. آرنولد در مصاحبه‌ای در سال 2016 عنوان کرده بود که پس از جنگ جهانی دوم، ارتش بریتانیا در نواحی اطراف خانه آن‌ها در این روستا ساکن بودند و به دفعات با ماشین‌های جنگی بزرگ و یا تانک‌ها از کنار خانه او عبور می‌کردند.

آرنولد اضافه کرد که نیروهای ارتش بریتانیا وظیفه داشتند که با ساکنین اتریشی محله ارتباط برقرار کرده و امنیت آن‌ها را تامین کنند. وی افزود که سربازان انگلیسی همواره با آن‌ها رفتار مناسبی داشته و خصوصا کودکان را سوار تانک‌ها کرده و با آن‌ها بازی می‌کردند.

همین اتفاقات باعث شد که شوارتزنگر پس از ملحق شدن به ارتش در سن هجده سالگی علاقمند به رانندگی تانک باشد. تانکی که او با آن تمرین می‌کرد، یک تانک M-47 Patton مدل سال 1951 بود که از یک موتور V12 کرایسلر با توان 810 اسب بخار و توربوی دوگانه بهره می‌برد. به گفته آرنولد، طول این هیولای 50 تنی، 28 پا و ارتفاع آن 11 پا بود. این تانک در ابتدا برای خدمت در جنگ کره ساخته شده بود؛ اما پس از آن در اختیار ارتش اتریش قرار گرفته بود.

تانک های جنگی، وسایل نقلیه مورد علاقه آرنولد شوارتزنگر!

با این که آرنولد در سال 1965 با افتخار از ارتش خارج شد و مسیر تبدیل شدن به شخصیت کنونیش را پیمود، اما هرگز نخستین تانک جنگی خود را فراموش نکرد.

در سال 1991، ستاره سری ترمیناتور نامه‌نگاری‌هایی را با هدف پس گرفتن تانک قدیمی خود با دولت اتریش انجام داد. تانک مد نظر شوارتزنگر، کهنه، از مد افتاده و بلااستفاده بود و از طرف دیگر، مقامات کشور اتریش قصد رد کردن درخواست بزرگ‌ترین ستاره خود را نداشتند!

البته برای ورود این تانک‌ها به ایالات متحده، فرماندار کالیفرنیا باید رضایت برخی مقامات ایالات متحده را نیز جلب می‌کرد. با این حال او در آن زمان یکی از چهره‌های مطرح و شناخته‌شده سیاسی در آمریکا بود و به همین جهت انجام هماهنگی‌های لازم برای انتقال این تانک‌ها به آمریکا کار چندانی دشواری نبود!

آرنولد شوارتزنگر برای وارد کردن این تانک های جنگی به ایالات متحده هزینه‌ای 20000 دلاری را پرداخت کرد. با این حال قیمت این تانک‌ها کاملا رایگان بود.

آرنولد شوارتزنگر تانک جنگی

شاید از خود بپرسید که پس از تصاحب این تانک‌ها، آرنولد از آن‌ها برای انجام چه کاری استفاده می‌کرد؟ پاسخ این سوال واضح است؛ له و لورده کردن اشیاء مختلف.

البته فرماندار وقت کالیفرنیا این کار را با هدف جمع‌آوری سرمایه برای برنامه‌های پس از مدرسه دانش‌آموزان، به خصوص در نواحی جنوبی کالیفرنیا انجام داد. این ایده به حدی جذاب بود که باعث جمع‌آوری سرمایه‌ای میلیون دلاری برای دانش‌آموزان این ایالت شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*