اولین دستگاه ساخت سونی

شاید باور نکنید، اما این اولین دستگاه ساخت سونی است + عکس

شرکت سونی یکی از مشهورترین کمپانی‌های تولیدکننده لوازم الکترونیکی در جهان است. شاید جالب باشد بدانید که اولین دستگاه ساخت سونی چه بوده است!

همه ما کم و بیش با کمپانی صاحب نام سونی آشنا هستیم. این شرکت معروف واقع در کشور ژاپن است و زمینه‌های فعالیت آن علاوه بر تولید لوازم الکترونیکی شامل فیلم، موسیقی، خدمات مالی و سرمایه‌گذاری هم می‌شود. موسسان این کمپانی ژاپنی ایبوکا ماسارو و موریتا آکیو بودند.

اولین دستگاه ساخت سونی چه بوده؟

اولین دستگاه ساخت سونی

شغل ایبوکا در اثنای جنگ جهانی دوم تولید دستگاه‌های الکترونیکی بود و موریتا نیز دروس علوم کاربردی را تدریس می‌کرد. موریتا و ایبوکا زمانی با یکدیگر آشنا شدند که قصد داشتند برای ارتش ژاپن موشک‌های گرمایشی تولید کنند. خوشبختانه همکاری‌های این دو محقق و دانشمند نتیجه داد و مفید فایده واقع شد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که نخستین محصولی که این دو نفر تولید کردند یک پلوپز برقی بود و طی سالیان بعد از همکاری موفق به ساخت و طراحی رادیوهای ترانزیستوری شدند. متاسفانه پلوپز برقی ایبوکا و موریتا فروش خوبی را تجربه نکرد، ولی فتح بابی شد برای پیشرفت‌های بعدی این شرکت.

اولین دستگاه ساخت سونی

از دیگر فعالیت‌های شرکت سونی در اواسط قرن بیستم می‌توان به تولید نخستین دستگاه ضبط صوت ژاپنی اشاره کرد. متاسفانه این محصول نیز مورد استقبال قرار نگرفت، ولی تأثیر خود را گذاشت. کمپانی مشهور سونی را امروزه با پلی استیشن‌های جذابی که برای گیمرها تولید می‌کند می‌شناسیم، ولی باید دانست که روزگاری سونی هم اختراع‌های جالبی مثل پلوپز برقی داشته است!

حوالی سال 1946 بود که همزمان با تأسیس این شرکت، موسسان آن اولین محصول الکترونیکی خود را راهی بازار کردند. نزدیک به هشت دهه است که از قدمت این پلوپز می‌گذرد و هم اکنون رشد و پیشرفت زیادی برای سونی حاصل شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*