بلندقدترین گربه جهان

با بلندقدترین گربه جهان آشنا شوید؛ نیم متر گربه!

گربه ها و سگ ها حیواناتی اهلی هستند که انسان ها به شدت آنها را دوست دارند. شاید جالب باشد که در این مطلب با بلندقدترین گربه جهان آشنا شوید.

آیا فکر می‌کنید که گربه شما چاق و بزرگ است؟ به هر حال نمی‌توانید آن را با فنریر مقایسه کنید. فنریر پشمالو تقریباً 18.83 اینچ (47.83 سانتی متر) قد دارد و کتاب رکوردهای جهانی گینس او را بلندقدترین گربه خانگی زنده دنیا معرفی کرده است. به گفته گینس، نام او، فنریر، از یکی از نام‌های قمرهای زحل گرفته شده است، اما مانند بسیاری از گربه‌ها، او نام مستعار خانوادگی زیادی دارد.

بلندقدترین گربه جهان نیم متر است!

پاورز و فنریر

گینس در ویدیویی درباره فنریر گفته که این بچه گربه غول پیکر با ویلیام جان پاورز، پزشکی در فارمینگتون هیلز واقع در میشیگان زندگی می‌کند و پاورز او را گردالوی بزرگ یا گردالو می‌نامد. فنریر همچون کلیفورد، سگ قرمز بزرگ رشد کرده است. فنریر از نژاد ساوانا و نسل F2 است.

گربه‌های ساوانا ترکیبی بین یک گربه خانگی و یک سروال هستند. (سروال یا یوزگربه عضوی از خانواده گربه سانان است که عمدتاً در قاره آفریقا یافت می شوند.) همچنین F2 بیانگر نسل این گربه‌ها است. گر چه گربه‌های ساوانا قد بلندی دارند و به طور متوسط 14-17 اینچ (35-43 سانتی متر) هستند اما فنریر یک اینچ از بالاترین میانگین قد بلندتر است. پاورز توضیح می‌دهد که قد او از تیغه‌های شانه تا نوک پای او وقتی که روی چهار دست و پای خود می‌ایستد اندازه گیری خواهد شد.

بلندقدترین گربه جهان

قد فنریر به او اجازه می‌دهد کارهایی را انجام دهد که گربه‌های دیگر نمی‌توانند انجام دهند. در ویدیویی که از آن منتشر شده می‌توان دید که چگونه به آسانی روی پاهای عقب خود می‌ایستد. به گفته پاورز از آنجایی که او یک خورنده بزرگ است، تمایل دارد چیزهایی را از روی میز بدزدد.

فنریر همچنان در حال رشد است و گر چه رکورد بلندقدترین گربه جهان را در اختیار دارد اما برادرش آرکتوروس (متاسفانه در آتش سوزی خانه‌ای در سال 2017 جان باخت) رکورد بلندقدترین گربه تاریخ را دارد. آرکتوروس تقریباً 19.05 اینچ یا 48.4 سانتی متر قد داشت و گر چه این دو در یک زمان زندگی نمی‌کرده‌اند اما والدین آنها یکی است.

بلندقدترین گربه جهان

رکوردهای بیشتر پاورز

پاورز همچنین با گربه‌ای به نام Altair زندگی می‌کند که رکورد گینس طولانی ترین دم در جهان برای یک گربه خانگی زنده را در اختیار دارد. دم این حیوان 16.07 اینچ یا 40.82 سانتی متر است. پاورز یک گربه دیگر هم داشته که البته در آتش سوزی همان سال گم می‌شود. نام این گربه Cygnus بود و هنوز هم که هنوز است رکورد طولانی ترین دم تاریخ را با خود یدک می‌کشد. اندازه دم Cygnus تقریباً 17.58 اینچ یا 44.65 سانتی متر بوده و هم آلتیر و هم کیگنوس از نژاد مین کون هستند.

فنریر

پاورز در این ویدئو به نحو تأثرآوری در مورد تلاش برای نجات گربه‌هایش از آتش سوزی صحبت می‌کند و در مورد اضافه کردن گربه‌های جدید به خانواده خود نامطمئن است و می‌داند که حیوانات خانگی محبوبش هرگز نمی‌توانند جایگزین حیوانات دیگر شوند. پاورز می‌گوید:

آن اوایلی که گربه گرفتم واقعا سخت بود و از گربه‌هایی که خریدم به شدت متنفر شدم زیرا آنها شبیه یکدیگر نبودند و تفاوت داشتند. اما اولین گربه‌ای که پس از آتش سوزی خریدم هایپریون نام داشت و به التیام زخم‌های روحی‌ام کمک کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*