آپگرید بزرگ شبکه اتریوم

آپگرید بزرگ شبکه اتریوم ، بازار کارت گرافیک را کساد کرده است

بازار کارت گرافیک ها به دنبال آپگرید بزرگ شبکه اتریوم کساد شده و شرکت های بزرگ ماینینگ ضرر زیادی متحمل شده اند. جزئیات را در ادامه بخوانید.

مطابق آنچه مدیرعامل وب سایت CryptoQuant، کی یانگ جو گفته، انتقال بلاک چین اتریوم به اجماع اثبات سهام (PoS) باعث شده تا بازار پردازنده‌های گرافیکی (GPU) به ارزش تقریبی 8.1 میلیارد دلار کساد شود. گفتنی است که پردازنده‌های گرافیکی منبع قدرت محاسباتی برای تأیید تراکنش‌ها و کسب پاداش اتریوم در بلاک چین گواه اثبات کار (PoW) بودند.

پیامد بزرگ آپگرید بزرگ شبکه اتریوم

آپگرید بزرگ شبکه اتریوم

به گفته جو، از ماه می یا اردیبهشت 2022، رایانه‌ها نرخ هش 1.06 پتاهش را برای شبکه اتریوم ارائه کردند. از زمانی که ادغام طی ماه گذشته انجام شد، تقاضا برای پردازنده‌های گرافیکی پرقدرت جهت استخراج اتریوم کاهش یافت. با این حال ماینرها علیرغم اینکه می‌دانستند این ادغام علقه و پیوند آنها با بلاک چین اتریوم را قطع خواهد کرد ولی تا زمانی که انتقال اجماع اثبات سهام تأیید شود، آنها از جایشان تکان نخوردند.

در اردیبهشت ماه سال جاری هش ریت اتریوم 1.06 پی اچ در ثانیه (1,060,000,000,000,000 h/s) بود و هم اکنون از بین رفته است. پیامد این اتفاق، کم ارزش شدن کارت گرافیک‌ها و ضرر 8.1 میلیارد دلاری بازار آنها بود.

بیشتر بخوانید:

سبقت کاردانو از اتریوم در بازار ارز دیجیتال؟

نرخ هش ETH کجا رفته است؟

آپگرید بزرگ شبکه اتریوم

پیش از این، ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم نیز در مورد وفاداری طولانی ماینرهای اتریوم اظهار نظر کرده بود. بوترین اظهار داشت که این واقعیت که ماینرها برای فروش دارایی‌های ETH خود عجله نکردند، دلگرم کننده بوده و او همچنین از رفتار آنها شگفت زده شده چرا که تا زمان مهاجرت از شبکه قبلی به الگوریتم جدید، تنها یک افت جزئی در نرخ هش وجود داشت.

سابقاً چندین ماینر ریگ‌های استخراج خود را به سایر بلاک چین‌های گواهی اثبات کار انتقال داده بودند در حالی که عده‌ای دیگر نظیر شرکت ماینینگ Hut 8 از کارت گرافیک‌های خود در جهت راه اندازی هوش مصنوعی، یادگیری ماشین یا ارائه خدمات VFX (جلوه‌های ویژه بصری) استفاده کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خدا رو شکر

    ایشالا ماینینگ بره به درک

    پدر گیمرها رو درآوردند بی شرف ها