دوربین سه بعدی از پاناسونیک مجهز به صفحه نمایش لمسی

 

مدل TZ20 از دوربین‌های نیمه حرفه‌ای پرمخاطب پاناسونیک در بازار داخلی است.
این دوربین که لنز 24-384 میلی متر موجود روی آن توانایی‌ایجاد بزرگنمایی تا 16 برابر را دارد، مجهز به GPS داخلی بوده و توانایی عکاسی 3D را دارد.ضمن‌اینکه به صفحه نمایش لمسی هم مجهز است.TZ20 از سنسور تصویر 14 مگاپیکسلی CMOS بهره می‌برد که توانایی ضبط ویدیویی 1080p Full HD در فرمت AVCHD و عکاسی پیاپی با سرعت 10 فریم بر ثانیه را به آن می‌دهد.

TZ20 که مناسب عکاسان حرفه‌ای و مبتدی است، در حقیقت از سنسوری 15/1 مگاپیکسلی بهره می‌برد که فقط از 14/1 مگاپیکسل آن استفاده می‌کند ولی در عوض می‌توان با آن در نسبت‌های تصویر 4:3، 3:2 و 16:9 عکاسی کرد. TZ-20 از سیستم لرزشگیر مکانیکی دست نیز بهره می‌برد تا لرزش دست منجر به تار شدن عکس نهایی نشود.

GPS داخلی نیز برای ثبت موقعیت دقیق مکانی هر عکس به صورت یک فایل EXTIF به همراه آن است تا هر کجا که عکاسی کرده‌اید، علاوه بر زمان، مکان آن نیز ثبت شود. TZ-20 از فن‌آوری‌های متنوعی درعکاسی بهره می‌برد.
فن‌آوری جالبی که روی TZ-20 وجود دارد، فن‌آوری intelligent Resolution است که کاری می‌کند تا بدون‌اینکه از کیفیت عکس کاسته شود، بزرگنمایی لنز دوربین از 16 برابر به 21 برابر به صورت مجازی افزایش یابد.
سرعت روشن شدن و آماده شدن‌این دوربین هم برای عکاسی بسیار سریع و در حد 2 ثانیه است.
به طور کلی Panasonic Lumix TZ-20 دوربین کامپکت سوپر زوم و پیشرفته‌ای است که می‌تواند مورد استفاده‌ عکاسان حرفه‌ای و مبتدی قرار گیرد. ‌این دوربین لنز بسیار خوبی دارد که می‌تواند میدان دید خیلی باز تا بزرگنمایی‌های خیلی زیاد را پوشش دهد.
به هر صورت، کیفیت ساخت و ارگونومی خوب، تجهیز به لنز 24-384 میلی‌متر با حالت واید خیلی خوب و زوم 16 برابر، تجهیز به GPS داخلی برای ثبت موقعیت عکس‌های گرفته شده به همراه آنها، ارائه‌ عملکرد بسیار سریع و توانایی عکاسی پیاپی 10، 15 و 60 فریم بر ثانیه، توانایی ضبط ویدیویی 1080 Full HD، تجهیز به نمایشگر 3‌ اینچی 460/000 پیکسلی لمسی از نقاط قوت و عدم پشتیبانی از فرمت RAW از نقاط ضعف ‌این دوربین عکاسی نیمه حرفه‌ای است.
این دوربین با قیمت 610 هزار تومان و با ضمنت شرکت بانیان الکترونیک به بازار داخلی عرضه شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*