تولید داخلی خودروهای بی ام و در ویتنام

ویتنام مقصد آسیایی جدید بی ام و برای تولید خودرو شد؛ ایران همچنان بی‌نصیب

بی ام و از تولید خودروهای خود داخل ویتنام خبر داد. درحالی که BMW شبکه خود در آسیا را گسترش می‌دهد، ایران در این بین از قافله عقب مانده است.

بی ام و، یکی از باارزش‌ترین برندهای خودروسازی در سال 2022 پیش از این تولید خودروهای خود را در 5 کشور آسیایی تایلند، مالزی، چین، اندونزی و هند کلید زده بود. این خودروساز قدمت‌دار آلمانی حالا آغاز همکاری با شرکت ویتنامی Truong Hai Auto Corporation یا به اختصار THAC برای تولید خودرو در ویتنام را اعلام کرده است. این دو شرکت تولید سدان‌های سری 3 و 5 و شاسی بلندهای X3 و X5 در این کشور را در دستور کار قرار داده‌اند.

همکاری THACO و بی ام و برای تولید خودرو در ویتنام

اکنون ویتنام ششمین کشور آسیایی منتخب بی ام و برای تولید خودرو در نظر گرفته می‌شود. با اضافه شدن ویتنام به شبکه تولید جهانی شرکت آلمانی BMW هم مجموع مناطق تحت پوشش آن به بیش از 30 رسیده است. ضمن اینکه این شبکه به جز خطوط مونتاژ، کارخانه‌های تولید پیشرانه را در بر می‌گیرد. ‘همه این کارخانه‌ها جهت تضمین کیفیت فرایندهایی مطابق با استانداردهای مشخص را پشت سر می‌گذارند.

خودروساز آلمانی بی ام و

باید گفت که THACO به عنوان شریک بی ام و در پروژه تولید خودرو در ویتنام، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حوزه خودرو در این کشور آسیایی به شمار می‌رود. شرکت THACO حتی گذشته از BMW طی سرمایه‌گذاری‌های مشترک خودروهای کیا و مزدا را به تولید می‌رساند. در خصوص فعالیت گروه بی ام و در آسیا هم باید به این نکته اشاره کرد که این خودروساز اولین بار در سال 1985 پا به این قاره گذاشت. امروزه هم دفتر آن در سنگاپور رصد 14 بازار منطقه آسیای شرقی برای بی ام و و مینی، شرکت زیرمجموعه آن را بر عهده دارد. از جمله این بازارها می‌توان به اندونزی، ویتنام، سنگاپور، فیلیپین و بنگلادش اشاره کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*