فیلترینگ در روسیه

آمار و ارقام ترسناک فیلترینگ در روسیه منتشر شد

آمارهای منتشر شده توسط نهاد غیردولتی روس کومزوبودا نشان می‌دهد در سال 2022 فیلترینگ در روسیه به میزان چشمگیری شدیدتر شده است.

روزنامه کومرسانت به تازگی آمارهایی را از نهاد غیردولتی روس کومزوبودا منتشر کرده که نشان می‌دهد مقامات دولت روسیه طی هفته قبل 14 هزار و 800 وبسایت را فیلتر کردند که رکورد بالاترین آمار فیلترینگ در مدت یک هفته در این کشور را شکست.

آمارهای ترسناک از فیلترینگ در روسیه

نهاد غیردولتی روس کومزوبودا لیستی از 640 هزار وب‌سایت مسدود شده در روسیه را منتشر کرد که طبق آن در میان نهادهای دولتی روسیه بیشترین سهم از دستور فیلترینگ وب‌سایت به ترتیب به مقامات مالیاتی با حدود 47 درصد و دادستان‌های فدرال با حدود 11 درصد اختصاص دارد. در وقع طبق آمارها روسیه در سال 2022 به شکل متوسط هر هفته 4 هزار و 900 وب‌سایت را مسدود کرده است.

فیلترینگ در روسیه

همچنین دیده‌بان اینترنت دولتی روسیه اعلام کرد به‌تازگی دفتر دادستان کل به‌واسطه لایحه‌ جدیدی اجازه دارد اطلاعات مربوط به تصمیم‌های خود را افشا نکند. کارشناسان فناوری اطلاعات نیز در همین راستا تاکید کردند از این پس مقامات روسیه طبق سیستم جدید در مورد فیلترینگ وب‌سایت‌ها شفافیت کمتری خواهند داشت.

گفتنی است مقامات روسیه پس از آغاز جنگ اوکران حدود 138 هزار وب‌سایت را مسدود کردند و در این مدت تمام رسانه‌های مستقل روسیه یا مسدود یا به‌شکل کامل تعطیل شدند. همچنین در حال حاضر کماکان شبکه‌های اجتماعی آمریکایی نظیر فیس بوک، اینستاگرام و توییتر در این کشور مسدود یا به‌شدت محدود هستند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. بنده خدا فیلترینگ ایران رو ندیدی مثل اینکه