اگر فیلم مگان ۲۰۲۳ را دوست داشتید، حتماً این 5 فیلم را هم ببینید

اگر از علاقه‌مندان فیلم‌های رباتیک و هوش مصنوعی هستید، قطعاً عاشق فیلم مگان ۲۰۲۳ – M3GAN 2023 شده‌اید. اما فیلم‌های دیگری هم هستند که با این تم به‌نمایش درآمده‌اند و می‌توانید آن‌ها را هم ببینید.

وقتی صحیت از فیلم‌های ترسناکی می‌شود که در آن افراد باید جان خودشان را نجات دهند، قوانینی وجود دارد که با رعایت کردنشان زنده خواهید ماند: همه کنار هم بمانید، هرگز نگویید که می‌خواهيد دوباره به آن مکان ترسناک برگردید و وارد یک زیرزمین تاریک نشوید. اما گاهی اوقات هیچ یک از این روش‌ها جواب نمی‌دهد.

هوش مصنوعی، ترسناک‌ترین چیزی است که می‌توان در یک فیلم هیجان‌انگیز داشت. بنابراین اگر تصمیم گرفتید ربات هوش مصنوعی را بسازید که شباهت زیادی با انسان دارد، فورا از این کار دست بکشید. چیزی که در فیلم مگان ۲۰۲۳ با آن مواجه هستیم، یک عروسک هوش مصنوعی انسان نما است که روح شیطانی در آن دمیده شده و اتفاقاتی که هیچکس فکرش را هم نمی‌کرد را رقم می‌زند.

جما (آلیسون ویلیامز) با توجه به شرایطی که برایش رخ می‌دهد ناچار می‌شود حضانت خواهرزاده خودش کدی (ویولت مک گرو) را بعد از مرگ ناگهانی پدر و مادر جوانش بر عهده بگیرد. جما که یک متخصص رباتیک است، وقتی مطمئن نیست که چگونه باید از خواهرزاده‌اش نگهداری کند، تصمیم می‌گیرد از ربات ساخت خودش که اندروید مولد مدل ۳ یا مگان (M3GAN) نام دارد کمک بگیرد.

فیلم مگان ۲۰۲۳

او یک نمونه اولیه از ربات مگان را در اختیار کدی می‌گذارد و آن دو خیلی زود به دوست‌های صمیمی یکدیگر تبدیل می‌شوند. در این مسیر مگان تلاش میککند از کدی و سازنده‌اش جما محافظت کند و هر کسی که به این دو خاله ‌و خواهرزاده آزاری برساند را با خشونت تمام ادب می‌کند.

تنها چند ساعت از انتشار این فیلم می‌گذرد و طی همین مدت کوتاه بازخوردهای بسیار خوبی را هم از سوی تماشاگران دریافت کرده است. اما شاید برای شما جالب باشد که چه فیلم‌های دیگری تاکنون ساخته شده که مثل فیلم مگان یک عروسک دست به کارهای دیوانه‌واری می‌زند؟ ما ۵ فیلم هیجان‌انگیز و ترسناک را پیدا کرده‌ایم که تمی شبیه به M3GAN 2023 دارند و اگر این فقلم را پسندیده باشید، حتما آن‌ها را هم خواهید پسندید.

۵ فیلم ترسناک با تمی شبیه به فیلم مگان ۲۰۲۳

فیلم Child’s Play 1988

ژانر: ترسناک | کارگردان: تام هالند | ستارگان: کاترین هیکس، کریس ساراندون، الکس وینسنت | امتیاز IMDB: اکنون ۶.۶ از ۱۰

فیلم Child's Play

وقتی صحبت از عروسک‌های قاتل یه‌میان می‌آید، عروسک چوکی فیلم Child’s Play از همه قدیمی‌تر است. زمانی که یک قاتل زنجیره‌ای به نام چارلز لی ری (برد دوریف) توسط کارآگاه مایک نوریس (کریس ساراندون) کشته می‌شود، ری تلاش می‌کند تا با استفادهاز مراسم آیین وودو، روح خودش را در کالبد یک عروسک پسربچه بدمد. ری حالا در قالب یک عروسک به‌نام چاکی که موهایی قرمز رنگ و خنده‌های شیطانی دارد، دوباره به جهان بازگشته است.

روزی کارن بارکلی (کاترین هیکس) چاکی را به عنوان هدیه برای پسرش، اندی (الکس وینسنت) می‌خرد. همه چی. خوب پیش می‌رفت، تا آنکه چاکی پرستار اندی را کشت و داستان فاجعه‌آمیز قتل‌های سریالی جدیدی را آغاز کرد. آن عروسک مو قرمز بانمک، حالا به قاتلی تبدیل شده که قدرتی هم اندازه با یک انسان توانمند بالغ دارد. وقتی اندی مسئول این قتل‌های سریالی معرفی می‌شود، کارن باید ثابت کند که پسرش بی‌گناه است و این عروسک چاکی است که تمام قتل‌ها را مرتکب شده است.

فیلم Annabelle 2014

ژانر: ترسناک | کارگردان: جان آر لئونتی | ستارگان: آنابل والیس، وارد هورتون، تونی آمندولا | امتیاز IMDB: اکنون ۵.۴ از ۱۰

فیلم آنابل - شبیه به فیلم مگان ۲۰۲۳

آنابل از آن دسته فیلم‌های ترسناکی است که نباید در شب و به‌تنهایی دید. آنابل که پیش‌درآمدی برای فیلم احظار (Conjuring) است،ریک عروسک چینی است که توسط اد (پاتریک ویلسون) و لورن (ورا فارمیگا) در خانه وارن دیده شد. در واقع جان فرم (وارد هورتون) به همسر خودش میا (آنابل والیس) که دوران بارداری خودش را سپری می‌کند، عروسکی را هدیه می‌دهد. یک شب اعضای یک فرقه شیطان پرستی به خانه فرم حمله می‌کنند و به جان و همسرش آسیب می‌زنند. از قضا نام یکی از این حمله‌کنندگان، آنابل است.

آنابل روح شیطانی را احضار می‌کند تا روح میا را بگیرد. از همان زمان اتفاقات عجیب و غریب در این خانواده آغاز می‌شود. ظاهرا روح شیطانی از طریق عروسک دختر بچه‌ای که جان برای میا خریده بود، با این دنیا ارتباط گرفته است. در ادامه داستان، اتفاقات هیجان‌انگیزی رخ می‌دهد که توصیه می‌کنیم حتما آن‌ها را خودتان ببینید.

فیلم Ex Machina 2015

ژانر: درام، علمی تخیلی | کارگردان: الکس گارلند | ستارگان: دامنال گلیسون، آلیشیا ویکاندر، اسکار آیزاک | امتیاز IMDB: اکنون ۷.۷ از ۱۰

فیلم Ex Machina - شبیه به فیلم مگان ۲۰۲۳

گرچه مگان یک عروسک وحشتناک است، اما مهم‌تر از آن، از هوش مصنوعی قدرت می‌گیرد. یکی از بهترین فیلم‌هایی که حول محور هوش مصنوعی می‌چرخد، فیلم Ex Machina است. در فیلم ساخته شده توسط الکس گارلند، دامنال گلیسون نقش کالب اسمیت را ایفا می‌کند که او یک برنامه‌نویس در یک شرکت توسعه‌دهنده موتورهای جستجو به‌نام Blue Block است. اسمیت برنده سفر یک هفته‌ای به خانه مجلل مدیرعامل این کمپانی ناتان بیتمن (اسکار آیزاک) می‌شود.

بیتمن در این منطقه دورافتاده از اسمیت می‌خواهد روی پروژه اندروید هوش مصنوعی او به نام آوا (آلیشیا ویکاندر) کار کند و ببیند که آیا این هوش مصنوعی قادر به تفکر است یا خیر. هرچقدر که کالب زمان بیشتری را با آوا می‌گذراند، او بیشتر با ربات ارتباط برقرار می‌کند. این فیلم جنبه‌های روانی هوش مصنوعی و نبرد روزافزون بین انسان و ماشین‌ها را بررسی می‌کند.

فیلم The Boy 2016

ژانر: ترسناک،‌ هیجان انگیز، معمایی | کارگردان: ویلیام برنت بل | ستارگان: لورن کوهان، روپرت ایوانز، جیمز راسل | امتیاز IMDB: اکنون ۶ از ۱۰

فیلم The Boy - شبیه به فیلم مگان ۲۰۲۳

The Boy شناخته‌شده‌ترین فیلم این فهرست است که به علاقه‌مندان فیلم مگان ۲۰۲۳ پیشنهاد می‌کنیم. گرتا ایوانز (لورن کوهان) پس از اینکه یک شغل پرستاری را از خانواده هیل شایر دریافت می‌کند، از مونتانا به بریتانیا سفر می‌کند. اما به محض ورود به خانه خانواده هیل شایر، متوجه می‌شود که آن‌ها فرزندی ندارند و از او می‌خواهند از عروسکی به نام برامس که شبیه یک کودک واقعی است، نگهداری کند.

گرتا به‌خوبی از قوانین خانواده هیل شایر پیروی نمی‌کند و همین باعث رخ دادن اتفاقات عجیبی در خانه می‌شود. اما وقتی گرتا متوجه می‌شود که این عروسک الهام گرفته شده از کودک خانواده هلشایر است که ۲۰ سال پیش در آتش‌سوزی جان خودش را از دست داده، تلاش می کند قوانین را جدی‌تر بگیرد. هر چه جلوتر می‌رویم، داستان فیلم بیشتر تماشاگران را می‌ترساند.

فیلم Upgrade 2018

ژانر: اکشن،‌ هیجان انگیز، علمی تخیلی| کارگردان: لی وانل | ستارگان: لوگان مارشال-گرین، بتی گابریل، هریسون گیلبرتسون | امتیاز IMDB: اکنون ۷.۵ از ۱۰

فیلم Upgrade

آپگرید گرچه به‌عنوان یک فیلم اکشن سایبرپانک معرفی شده، اما یک فیلم ترسناک هوشمندانه در مورد تکنولوژی و تلاش یک مرد برای انتقام است. گری (لوگان مارشال-گرین) پس از حمله وحشیانه از سوی چهار مرد، دچار کوادری پلژی (فلج چهار اندام) می‌شود و همسرش بر اثر شدت جراحاتی که دارد می‌میرد. گری که قصد دارد انتقام همسرش را بگیرد، یک تراشه STEM را از نابقه فناوری ارون کین (هریسون گیلبرتسون) دریافت می‌کند. تراشه‌ای که به او اجازه می‌دهد دوباره راه برود و به توانایی‌های فوق انسانی دست پیدا کند.

گری با این توانایی‌های جدید به‌دنبال اراذل و اوباشی می‌گردد که همسر او را کشته‌اند. هر چه جلوتر می‌رویم، تراشه STEM بیشتر روی تصمیمات گری تأثیر می‌گذارد؛ چیی که ترون سازنده این تراشه هم فکرش را نمی‌کرد. او فرصت انتقام را پیدا می‌کند، اما به چه قیمتی؟ Upgrade یک فیلم هیجان‌انگیز ۱۰۰ دقیقه‌ای است که شما را مجبور می‌کند تا لحظه آخر حدس بزنید!

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*