رویداد استارتاپی حوزه سلامت دیجیتال

مسابقه ملی اپلیکیشن ها و رویداد استارتاپی حوزه سلامت دیجیتال در شیراز برگزار می‌شود

پنجمین دوره کنگره بین‌المللی سلامت همراه شیراز و مسابقه ملی اپلیکیشن ها و رویداد استارتاپی حوزه سلامت دیجیتال، در اوایل بهمن توسط شتاب‌دهنده هاب شیراز برگزار می‌شود.

شتاب‌دهنده هاب شیراز (شتاب‌دهنده مشترک دانشگاه شیراز و حرکت اول)، همزمان با پنجمین دوره کنگره بین‌المللی سلامت همراه شیراز، اقدام به برگزاری مسابقه ملی اپلیکیشن ها و رویداد استارتاپی حوزه سلامت دیجیتال می‌کند. مهندس علی نیک‌محمدی، مدیرعامل شتاب‌دهنده هاب شیراز با اعلام این خبر، اظهار کرد کنگره بین‌المللی سلامت همراه، هر دو سال یک‌بار در شیراز از فعالان و صاحب‌نظران این حوزه میزبانی می‌کند. اصطلاح سلامت همراه یا Mobile Health برای برنامه‌های کاربردی به‌کار می‌رود که در زمینه طبابت و سلامت عمومی از سوی دستگاه‌های ارتباطی همراه پشتیبانی می‌شوند.

مهندس نیک‌محمدی هدف اصلی این کنگره را ایجاد فضایی برای تبادل ایده‌ها، مفاهیم، تکنیک‌ها، آزمایش‌ها و برنامه‌های کاربردی دستگاه‌های ارتباطی موبایل مثل گوشی های تلفن همراه، کامپیوترها و رایانه‌های شخصی جیبی در استفاده از خدمات و اطلاعات سلامت عنوان کرد. وی افزود:

پنجمین دوره کنگره بین‌المللی سلامت همراه شیراز در روز 5 بهمن امسال برگزار می‌شود. این کنگره به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از سلامت الکترونیک یا eHealth به‌صورت عمده بر موضوع‌هایی مثل دریافت خدمات سلامت از طریق ارتباطات موبایل و فناوری‌های چند رسانه‌ای و همچنین استفاده از هوش مصنوعی و واقعیت مجازی در بهبود سلامت جامعه تمرکز دارد.

به‌گفته مدیرعامل شتاب‌دهنده هاب شیراز، در این دوره از کنگره بین‌المللی سلامت همراه تصمیم گرفته شد که از ظرفیت بین‌المللی این رویداد در رابطه با معرفی و ارتباطات موثر برای شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های فعال این حوزه استفاده کنیم. بنابراین، شتاب‌دهنده هاب شیراز از سوی دبیرخانه کنگره بین‌المللی سلامت همراه شیراز به‌عنوان مجری رویداد استارتاپی و سرمایه‌گذار پنجمین دوره این کنگره انتخاب شده است. این شتاب‌دهنده‌ی دانش‌بنیان قصد دارد این فرصت را مغتنم بشمارد و رویداد مذکور را به‌طور شایسته و درخور اکوسیستم کارآفرینی کشور برگزار کند.

جزئیات مسابقه ملی اپلیکیشن ها و رویداد استارتاپی حوزه سلامت دیجیتال

مهندس علی نیک‌محمدی از علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه دعوت به‌‌عمل آورد و مهلت ثبت نام در این دوره را تا پایان دی‌ماه اعلام کرد. برای این دوره از مسابقه، علاوه بر امکان جذب سرمایه تا متوسط 700 میلیون تومان در صورت پذیرفته شدن در دوره شتاب‌دهی هاب شیراز، جوایز نقدی متعددی نیز در نظر گرفته شده است.

هاب شیراز یا شتاب‌دهنده مشترک دانشگاه شیراز و حرکت اول، در طبقه هشتم برج نوآوری دانشگاه شیراز قرار دارد. فعالیت هاب شیراز به‌منظور تمرکززدایی اکوسیستم کارآفرینی کشور و تقویت و غنی‌سازی زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری جنوب کشور از طریق کشف، جذب و پرورش ایده‌ها و تیم‌های مستعد و فعال و همین‌طور کمک به توسعه شخصی و تقویت روحیه‌ی کارآفرینی، آغاز شده است.

علاقه‌مندان قادر خواهند بود به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره مسابقه ملی اپلیکیشن ها و رویداد استارتاپی حوزه سلامت دیجیتال با شماره تلفن‌های 09905026827 و 07136132941 تماس بگیرند یا از طریق این لینک برای ثبت نام اقدام کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. دارین یوسف پور