مایکروسافت ChatGPT

سرمایه گذاری وحشتناک مایکروسافت در شرکت سازنده ChatGPT

مایکروسافت به‌تازگی در فاز سوم همکاری خود با خالق ChatGPT چند میلیارد دلار در این کمپانی سرمایه‌گذاری کرده و در عوض از این هوش مصنوعی تعاملی در سرویس‌های مختلف خود استفاده خواهد کرد.

مایکروسافت قصد دارد حضور خود در عرصه هوش مصنوعی را پررنگ‌تر از قبل کند و در اولین گام، همکاری خود با OpenAI را به‌طور چشمگیری گسترش خواهد داد. به گفته مایکروسافت، این سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری، سومین فاز همکاری این کمپانی با OpenAI خواهد بود.

ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، مدتی پیش در همین زمینه گفت:

ما از مدتی پیش همکاری جدیدی را با هدف دستیابی به پیشرفت‌های چشمگیر تکنولوژیک در حوزه هوش مصنوعی و جا انداختن AI به عنوان یک پلتفرم تکنولوژیک با OpenAI ترتیب دادیم. در گام بعدی همکاری ما، توسعه‌دهندگان و کمپانی‌های فعال در این صنعت می‌توانند به بهترین زیرساخت‌ها، مدل‌ها و ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی دسترسی داشته باشند و اپلیکیشن‌های خود را از این طریق توسعه داده و اجرا کنند.

مایکروسافت در ازای این سرمایه‌گذاری، چه استفاده‌ای از ChatGPT خواهد کرد؟

از این پس، زیرساخت ابری Azure مایکروسافت به‌طور خاص بار تامین نیروی کاری OpenAI، سرویس‌های API، تحقیقات و سیستم‌های بک‌اند آن را به دوش خواهد کشید. این کمپانی ردموندی همچنین از OpenAI برای بهینه‌سازی اپلیکیشن‌ها و سرویس‌هایش استفاده خواهد کرد تا دسته‌ای جدید از تجربه دیجیتالی را خلق کند.

مایکروسافت ChatGPT

این تجربه‌ها عموما از هوش مصنوعی مکالمه‌محوری ChatGPT کمپانی OpenAI برای نوشتن مقالات، شعر و یا حتی دیباگ کردن کدها استفاده خواهند کرد.

به گزارش The Information، مایکروسافت قصد دارد هوش مصنوعی ChatGPT را با موتور جستجوی بینگ خود ادغام کرده و رقابتی جدید را با گوگل و گراف دانش این کمپانی (Google Knowledge Graph) آغاز کند.

علاوه بر این، شایعات دیگری نیز به احتمال استفاده مایکروسافت از مدل تولید متن ChatGPT در مایکروسافت ورد و مایکروسافت اوتلوک اشاره دارند. در این صورت، هوش مصنوعی می‌تواند برای نوشتن ایمیل‌ها بر اساس دستورات ورودی کاربر یا اطلاعات مستخرج از اینترنت استفاده شود.

البته سرمایه‌گذاری سنگین مایکروسافت در فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی چندان تعجب‌برانگیز نیست؛ چراکه نادلا پیش از این در متنی که برای اعلام خبر تعدیل 10 هزار نفر از نیروهای مایکروسافت تهیه کرده بود، اعلام کرد که موج بزرگ بعدی پردازش در دنیا توسط پیشرفت در هوش مصنوعی کلید زده خواهد شد و در همین راستا مایکروسافت قصد دارد با سرمایه‌گذاری در این تکنولوژی آن را به بستر محاسباتی جدیدی در دنیا تبدیل کند.

کمپانی OpenAI در سال 2015 توسط گروهی از افراد سرشناس حوزه تکنولوژی نظیر سم آلتمن، پیتر ثیل و ایلان ماسک تاسیس شد. هدف اصلی این کمپانی، توسعه فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به منظور ارتقای تمامی سطوح زندگی بشر است و همکاری این کمپانی با مایکروسافت می‌تواند تضمین‌کننده ادامه این تلاش و توسعه در آینده باشد.

مایکروسافت ChatGPT

سم آلتمن، مدیر عامل کنونی OpenAI، همکاری سه ساله خود با مایکروسافت را فوق‌العاده توصیف کرده و از همکاری متقابل این دو کمپانی در راستای ساخت بسترهای پیشرفته هوش مصنوعی که قادر به کمک به همه جنبه‌های زندگی انسان‌ها باشد، استقبال کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*