طرح صیانت

طرح صیانت در سکوت تصویب شد (تکذیب شد)

دبیر کمیسیون طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی از تصویب طرح صیانت خبر داد و گفت این طرح به‌زودی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

مهرداد ویس‌کرمی، دبیر کمیسیون طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی به‌تازگی با اعلام این‌که طرح صیانت تصویب شده، گفت این طرح به‌زودی برای تعیین زمان اجرا به صحن مجلس و پس از آن به شورای نگهبان ارسال خواهد شد.

جزئیات تصویب طرح صیانت

دبیر کمیسیون طرح صیانت در ادامه عنوان کرد برخی از مواد طرحی که در کمیسیون مشترک تصویب شده بود به شورای عالی فضای مجازی مربوط می‌شد و در این شورا به تصویب رسید. در همین راستا اکنون کمیسیون مواردی که تصویب کرده بود را در اختیار هیئت‌رئیسه گذاشته است.

ویس‌کرمی در ادامه با اعلام این‌که صحن مجلس در خصوص زمان اجرای این طرح نظر خواهد داد، گفت با توجه به این‌که شورای عالی فضای مجازی کار خود را به انجام رسانده، آقای دکتر قالیباف نیز اعلام کرد این طرح برای تعین زمان اجرا به صحن می‌رود تا رای‌گیری شود.

وی خاطرنشان کرد کمیسیون مشترک دارای اختیار تام بوده و صحن فقط در خصوص این‌که چند سال آزمایشی اجرا شود رای‌گیری خواهد کرد. همچنین صحن قرار است برای اجرای 3، 5 یا 7 ساله این طرح تصمیم‌گیری کند.

تکذیب خبر تصویب طرح صیانت

جلال رشیدی کوچی، نماینده مجلس با تکذیب خبر تصویب طرح صیانت گفت:

اعلام تصویب طرح صیانت توسط برخی افراد، بازی با امنیت روانی جامعه و مردم است. تا جایی که من و سایر همکارانم در جریان هستیم، اساسا طرح یا کمیسیون ویژه‌ای تحت عنوان صیانت، دیگر در مجلس وجود ندارد. بنابراین این افراد باید پاسخگوی ایجاد بازی‌های روانی و تشویش اذهان عمومی باشند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*