یک محقق هلندی 3 روز قبل زلزله ترکیه را در توییتر پیش‌بینی کرده بود!

زلزله ترکیه و سوریه در حال حاضر به یکی از بحرانی‌ترین وقایع طبیعی چندسال اخیر تبدیل شده است؛ اما آیا می‌دانید یک محقق هلندی چند روز پیش در حساب توییتر خود این اتفاق را پیش‌بینی کرده بود؟

فرانک هوگربیتس، یک محقق هلندی که در حوزه مطالعات ژئومتری منظومه شمسی (SSGEOS) و بررسی مباحث ژئوفیزیک فعالیت می‌کند، 3 روز قبل یعنی در تاریخ 14 بهمن ماه (3 فوریه) این اتفاق وحشتناک را پیش‌بینی کرده بود. وی در حساب کاربری خود در توییتر، از زلزله ترکیه و همچنین سوریه و دیگر کشورها خبر داده بود؛ محققی توییتری که پیش‌بینی‌های ترسناک‌اش درست از آب درآمد!

زلزله ترکیه

زلزله 7.8 ریشتری در کشور ترکیه و سوریه، تا به حال منجر به مرگ بیش از 600 نفر شده و تمام دنیا را در حیرت و وحشت فرو برده است. هوگربیتس که تعدادی از کاربران توییتر به او لقب «دانشمندی جعلی و دروغین» داده‌اند، سه روز قبل پیش‌بینی کرده بود که «دیر یا زود، زلزله‌ای مهیب با قدرت 7.5 ریشتر در مناطق جنوبی و مرکزی ترکیه، سوریه، لبنان و اردن به‌وقوع خواهد پیوست.» با اینکه گمانه‌زنی‌های این محقق هلندی درست از آب درآمده، اما کماکان تعدادی از کاربران توییتر بر این باورند که پیش‌بینی‌های وی جعلی بوده و او دانشمند معتبر و قابل استنادی نیست.

همچنین مطالعه کنید:

بزرگ‌ترین زلزله جهان تا چه اندازه خسارت به بار می‌آورد؟

یکی از کاربران توییتر در واکنش به پیش‌بینی هوگربیتس راجع‌به زلزله ترکیه نوشته است: «بسیاری از زمین‌شناسان، مطالعات و گفته‌های او را غیرعلمی و گمراه‌کننده می‌دانند و آن‌ها را رد می‌کنند؛ دلیل‌ و استدلال‌شان نیز مشخص است: هیچ روش دقیق و قابل اطمینانی برای پیش‌بینی زمین‌لرزه وجود ندارد.»

آقای هوگربیتس پس از وقوع زلزله ترکیه با شدت و اشتیاق بیشتری در توییتر فعالیت می‌کند و این هشدار را داده که زلزله‌های سنگین‌تر و مخرب‌تری نیز در راه است و علاوه‌بر این، باید برای پس‌لرزه‌ها که عمدتا بین 4 تا 5 ریشتر هم خواهند بود نیز آماده بود.

نظر شما درباره پیش‌بینی‌های این محقق هلندی که در توییتر فعالیت گسترده‌ای دارد چیست؟ نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*