ارائه تکنولوژی ۴K HDR برای تلویزیون های جدید ال جی در نمایشگاه CES 2016

ال‌جی امروز از آغاز همکاری این کمپانی با شرکت‌های ارائه کننده تکنولوژی برتر در جهت ارائه‌ی محصولات بیشتری با کیفیت بالای ۴K HDR  (در گستره‌ای وسیع‌تر) خبر داد. بازدیدکنندگان از غرفه‌ی LG در نمایشگاه  CES قادر خواهند بود این نوآوری‌ها را از نزدیک ببینند.

تلویزیون‌های جدید ال جیOLED  و تلویزیون  Super UHD در سال ۲۰۱۶ برای پشتیبانی از فرمت‌های استاندارد تصویر HDR مثل HDR10 و تصویر دالبی طراحی شده است. ال جی،Dolby و Netflix در همکاری مشترک تصاویری با کیفیت از سریال تمجید شدهDaredevil را برای پخش در تلویزیون‌های LG ارائه شده در CES انتخاب کردند که بازدیدکنندگان می‌توانند با سر زدن به غرفه‌یLG از این تصاویر لذت ببرند.تصاویرDolby Visionاز تمام مزایای فناوری OLED ال‌جی برایارائه شفاف‌تر قسمت روشن تصویر، تیره عمیق با جزییات بیشتر و رنگ‌های بی‌همتا استفاده کرده تا بیننده تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای را هنگام تماشای این تصاویر تجربه کند.

ال جی همچنین با تعدادی از تصویرسازان بزرگ و بین‌المللی همکاری داشته تا مطمئن شود که تصاویری که تولید می‌شوند حداکثر استفاده را از امکاناتHDRاین تلویزیون‌ها می‌کنند. فیلم‌های HDRاز آمازون شامل «The Man in the High Castle»، «Red Oaks»، «Transparen» و «Mozart in the Jungle»، برای اثبات کیفیت محصولات ال‌جی در غرفه آن در نمایشگاه CES پخش می‌شوند. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند تصاویر HDR یوتیوب را برای نخستین بار تجربه کنند، تصاویری که به کمک Google’s VP9-Profile 2 رمزگشایی می‌شوند. این در حالی است که یوتیوب امکان تماشای فرمت HDRدر اپلیکیشن هوشمند تلویزیون‌ را تا پایان سال میسر خواهد کرد.

یکی دیگر از همکاران تصویری ال‌جی استدیوی “فاکس قرن بیستم” است که قرار است جدیدترین فیلم خود «مریخی» را در غرفه ال‌جی در نمایشگاه CES از طریقVIDITY– یک سرویس انتقال آنلاین فیلم‌های دیجیتال ۴K HDR  – نشان دهند. چرا که تلویزیون‌های OLED ال‌جی با VIDITYسازگار هستند و می‌توان همه تصاویر را با بالاترین کیفیت و در هر زمانی دانلود و تماشا کرد.

یک همکاری برجسته دیگر، ساخت یک اتاق تاریک است که منحصرا برای پخش فیلم‌هایHDR که ناسا و شرکت همکارش، با کمک از حالت اعماق فضا، طراحی شده است. در این اتاق تاریک تماشاگران به تجربه‌ی بی‌بدیلی از فضاهای بی‌کران دست می‌یابند. تلویزیون‌های OLED ال‌جیمحملیایده‌آل برای نمایش آنونس کانال UHD جدید ناسا هستند. پتر الکساندر، معاونتارشد هارمونیک اعلام کرده: با این تکنولوژی تماشاگران می‌توانندتصاویری نزدیک به واقعیتِ فضا را تجربه کنند.

در نهایت، ال‌جی در همکاری‌اش با یک شبکه‌ی تلویزیونی در لاس‌وگاس، قابلیت پخش تصاویر HDR کانال‌های تلویزیونی را نیز به نمایش گذاشت. این تصاویر کهاستاندارد ATSC 3.0 پخش را دارند، نسل بعدی فناوری فشرده‌سازی ویدیویی و انتقال فرکانس پیشرفته در آمریکا برای انتقال تصاویری با حداکثر کیفیت ممکن هستند.

برایان کان، مدیرعامل شرکت لوازم خانگی ال‌جی اعلام کرد: «همکاری با دیگر شرکت‌ها و کانال‌ها و غیره بخشی مهم از رویکرد ال‌جی برای سودرسانی بیشتر به مشترین و نیز دسترسی سریع‌تر به محصولات بهتر است».

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره همکارهای تلویزیونی ال‎جی، به وبسایت زیر مراجعه شود:

www.LGnewsroom.com/ces2016

منبع : LG

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*