KeyMission 360، اولین دوربین اکشن نیکون در CES 2016 معرفی شد

نیکون با KeyMission 360، پا به دنیای دوربین های اکشن یا ورزشی گذاشت. شاید برای ورود به این بازار پرطرفدار کمی دیر شده باشد؛ اما با این وجود سازنده گامی بزرگ در جهت گسترش بازه ی محصولات برداشته است. این دوربین همانند GoPro، سونی و دیگر رقبا به شکل مربع ساخته شده است.

قابلیتی که KeyMission 360 را از رقبایش متمایز می سازد، توانایی ضبط فیلم و تولید محتوا برای هدست های واقعیت مجازی می باشد که در نوع خود بسیار بدیع است. عدم نفوذ آب تا عمق ۳۰ متری و مقاومت دربرابر شوک و ضربه به هنگام سقوط از ارتفاع ۲ متری، از جمله قابلیت هاییست که محصول جدید نیکون را خواستنی تر می کند. همانطور که اشاره شد، ظاهر کلی دوربین به شکل مربع و لنز جای گرفته در وسط آن می باشد که نسبت به هم رده هایش، از طراحی نسبتا بهتری برای استفاده در محیط های خارج از خانه برخوردار شده است.

به گفته ی نیکون؛ دستگاه با قابلیت ضبط ۳۶۰ درجه ای تصاویر را به شکل یک کره ثبت می نماید.پرتوی ساطع شده از هیچ زاویه و مسیری باقی نمی ماند که از لنز های KeyMission 360 عبور نکند. با این روش، تولید محتوا برای هدست های واقعیت مجازی نظیر Gear VR یا گوگل Card Board بسیار راحت تر می گردد.

Nikon-KeyMission-360-kombi-750-500x243

نیکون اذعان دارد “ما قبلا تست های بسیاری برای نصب کردن دوربین در طبیعت انجام داده ایم.” با نگاهی به عکس ها هم می توان به صحت سخنان سازنده، پی برد. نه تنها در طبیعت، بلکه در محیط های بسیار دیگری نیز می توانید این دوربین را نصب کنید. “این تکنولوژی می تواند نحوه ی دید ما را به محیط اطراف مان تغییر دهد.” نیکون اعتقاد دارد که عکاسان می توانند با کیفیت بالای رنگ ها در تصویرشان، یک داستان را بازگویی کنند.

متاسفنه این شرکت از دادن اطلاعات چندانی درباره مشخصات و قیمت محصول جدید خود امتناع کرده است.

منبع : SlashGear

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*