Griffin BreakSafe، کابلی که MagSafe را به مک بوک باز خواهد گرداند

سال گذشته بود که USB Type-C به عنوان پورت آینده نام گرفت. بخاطر باریک بودن و کارایی بالا، اپل و گوگل از این پورت در مک بوک و کروم بوک پیکسل ۲ استفاده کردند. حال با معرفی دستگاه های چند وظیفه ای (Multitasking) جدید، شاهد لوازم جانبی بیشتری خواهیم بود که برای درگاه USB Type-C ساخته شده اند. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

یکی از این لوازم جانبی آخرین محصول کمپانی Grifin با نام Griffin BreakSafe است. یک کابل یا آداپتور USB Type-C که خاصیت آهن ربایی داشته و گویا تا آپریل عرضه نخواهد شد، اما آنچه که در رویداد CES از این کابل مشاهده کردیم، یک محصول کارآمد با طراحی خارق العاده را نشان می‌دهد.

خیلی از آسیب‌های وارده به لپ تاپ از طریق درگاه شارژر وارد می‌گردد و اتصالات MagSafe اپل نیز باعث شده تا لپ تاپ‌های این کمپانی از گزند چنین آسیب‌هایی در امان باشند. اما به دلیل اینکه اپل به جای MagSafe از درگاه USB Type-C استفاده کرد، نبود امنیت مورد نیاز حس می‌شود.

پورت USB Type-C 1

کابل آهن ربایی USB-C ساخت Grifin نیز قرار است که این خلع ایمنی را پر کند. Griffin BreakSafe به درگاه لب تاپ متصل شده و وقتی تحت فشار یا کشیده شدن قرار گرفت، از متصل شونده جدا خواهد شد و نه درگاه تا آسیبی به لپ تاپ وارد نگردد. متصل شونده‌ی آهن ربایی ۱۲.۸ میلی‌متر طول دارد، بنابراین حتی زمانی که از درگاه استفاده نمی‌کنید نیز می‌تواند به لپ تاپ متصل باشد و خللی در استفاده‌ی شما از لپ تاپ ایجاد نخواهد کرد. یک کابل بلند یک متر و ۸۰ سانتی نیز خواهد داشت که می‌توان به شارژر متصل نموده و لپ تاپ را شارژ کرد. این کابل ۳۹.۹۹ دلار قیمت خواهد داشت.

پورت USB Type-C 3Griffin چند لوازم جانبی USB-C را نیز معرفی نموده. تعدادی آداپتور معرفی شده که به شما اجازه می‌دهد تا بین درگاه های USB-C به راحتی سوییچ کنید، یک مجموعه ای از ۳ کابل تقریبا ۱ متری USB-C، و یک شارژر اتوموبیل به همراه شارژر دیواری که می‌توان با استفاده از آن‌ها گجت‌‌ها و دستگاه هایی که از درگاه USB-C استفاده می‌کنند را شارژ کرد. ذر زمینه‌ی صوتی نیز یک رابط کاربری صوتی به نام iMic USB-C وجود دارد که برای استفاده با درگاه های لپ تاپ‌ها بروزرسانی شده. قرار است این محصولات تا اواخر سال میلادی ۲۰۱۶ به بازار عرضه شوند.

منبع: Mashable

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*