سامسونگ احتمالا اولین گوشی منعطف تاشو خود را امسال معرفی می کند

مدت زیادی است که می شنویم سامسونگ در حال کار بر روی صفحه نمایش های منعطف و تاشو برای بگار گیری در یک گوشی هوشمند در قالب پروژه Project Valley است.موضوعی که با وجود انتشار اخبار متعدد از آن ، هیچگاه سامسونگ رسما آن را تایید نکرده و بسیاری عقیده دارند که هنوز برای رویارویی با چنین محصولی بسیار زود است.با این حال گویا تحلیلگران موسسه HSBC عقیده دیگری دارند.بر اساس گزارشی که به تازگی HSBC منتشر کرده، تکنولوژی گجت های منعطف با صفحه نمایش تاشو زودتر از آنچه ما تصور می کنیم به حقیقت بدل خواهد شد و سامسونگ احتمالا امسال از اولین محصول خود با این تکنولوژی رونمایی خواهد کرد !

گوشی هوشمند تاشو پیش روی ماست

samsung-foldable-phone-1

تحلیل گران HSBC استدلال می کنند سامسونگ اولین شرکتی خواهد بود که این تکنولوژی را تجاری سازی می کند و انتظار دارند که همین امسال آن را عرضه کند. (اگرچه این گوشی در گروه گوشی های پرچمدار Galaxy S نخواهد بود، اما با این وجود، Q1 سامسونگ در آستانه ارائه به بازار است و شایعات هیچ اشاره ای به تاشو بودن صفحه آن نکرده اند.)

متن زیر استدلال تحلیل گران HSBC در این مورد است :

به اعتقاد ما سامسونگ احتمالاً گوشی های هوشمند OLED تاشوی خود را در سال ۲۰۱۶ عرضه خواهد کرد، البته شرکت های رقیب انتظار دارند که این عرضه در سال ۲۰۱۷ باشد، زیرا شرکت در تلاش برای به دست آوردن دوباره سهم بازار است. به اعتقاد کارشناسان گوشی های OLED تاشو می توانند تجارت گوشی های هوشمند را دگرگون کنند، قابلیت تاشوندگی می تواند به یک ویژگی ” استثنایی” در دنیای گوشی های هوشمند ممتاز تبدیل شود به این دلیل که (۱) یک مدل OLED تاشو مدلی است که با گوشی های هوشمند دیگر تفاوت اساسی دارد (۲) کاربر دو ویژگی بسیار مهم را یک جا خواهد داشت که همان صفحه بزرگتر در یک فرم دستگاه کوچکتر است؛ (۳) این گوشی به شرکت کمک می کند تا با یک دستگاه، هم سهم بازار گوشی های هوشمند و هم تبلتها را توامان به دست آورد. همچنین انتشار گوشی های OLED تاشو برای رشد زنجیره عرضه پنل های OLED نیز مناسب خواهد بود؛ این زنجیره از سازندگان پنل و سازندگان تجهیزات تا تامین کنندگان مواد اولیه را شامل می شود.

به طور خلاصه می توان گفت سامسونگ در تلاش برای به دست آوردن دوباره سهم خود از بازار است و صفحه تاشو نقطه قوت منحصر به فردی برای فروش این شرکت ایجاد خواهد کرد و این گوشی را از هر گوشی دیگری در بازار جدا خواهد کرد.و به عنوان یک امتیاز اضافه، اندازه صفحه بزرگتری که این گوشی خواهد داشت باعث می شود که سامسونگ بازار تبلت ها را نیز به دست بگیرد.

این تکنولوژی قابل قبول است

samsung-foldable-phone

شایان ذکر است که به نظر نمی رسد بانک HSBC این گفته ها را از طریق یک منبع داخلی در سامسونگ مطرح کرده باشد، یا لااقل به داشتن آن اذعان نمی کند. نظرات تحلیل گران این موسسه مالی فقط در حد پیش بینی هستند. اما این اطلاعات از نظر راهبردی معقول و قابل قبول است.

گوشی های سامسونگ وقتی بهترین موفقیت را کسب می کنند که منحصر به فرد باشند و به مصرف کننده چیزی را ارائه کند که کسی نمی تواند آن را ارائه کند. این شرکت کره جنوبی اولین شرکتی بود که صفحه نمایش های بزرگتر را معرفی کرد و بنابراین از این ویژگی برای چیره شدن بر بازار فروش گوشی های هوشمند گران قیمت استفاده کرد.

اما بعد از آن، شرکت اپل گوشی iPhone 6 را با صفحه نمایش بزرگتر عرضه کرد به طوری که بیشترین فروش تاریخ اپل را نصیب این شرکت کرد. لازم به ذکر است با عرضه محصول شرکت اپل، سود سامسونگ و فروش آن نیز با کاهش مواجه شد. (همچنین با ظهور فروشندگان آسیایی مانند Xiaomi و Huawei که گوشی های هوشمند ارزان قیمت عرضه می کردند، فروش سامسونگ دچار آسیب شد)
در سال ۲۰۱۵، سامسونگ با عرضه S6 اشتباه خود را دوباره تکرار کرد. شرکت این گوشی را در دو مدل S6 و S6 Edge که گرانتر و دارای صفحه خمیده است، عرضه کرد.

طبق یک گزارش چاپ شده در The Wall Street Journal در جولای ۲۰۱۵، کارشناسان سامسونگ تصور می کردند که درخواست برای این دو مدل گوشی با نسبت چهار به یک به نفع S6 معمولی باشد. اما نتیجه این بود که مدل Edge محبوبیت بیشتری پیدا کرد؛ به طوری که نسبت درخواست آن نزدیک به یک به یک بود. با وضعیت جدید، شرکت دچار سردرگمی اساسی شده بود؛ به طوری که با موجودی اضافه S6 و کمبود موجودی برای تامین نیاز مدل گران قیمت تر S6 Edge مواجه بود.البته داشتن این مشکل آرزوی هر شرکتی است اما این مشکل می توانست بهتر مدیریت شود چرا که این موضوع بر میزان فروش سامسونگ آسیب وارد کرد.

یک نقطه فروش کاملاً منحصر به فرد

samsung-foldable-phone-1

یکی از ویژگی هایی که برای S7 که جزو گوشی های بزرگ بعدی سامسونگ محسوب می شود، صفحه نمایش حساس به فشار آن است. شایع شده است که این گوشی هوشمند قادر است میزان فشار وارد شده بر صفحه نمایش را تشخیص دهد و طبق آن واکنش نشان دهد. این ویژگی شبیه ” Force Touch” اپل است که در سپتامبر ۲۰۱۵ به عنوان یکی از ویژگیهای iPhone 6s معرفی شد.

سامسونگ متهم شده که سال ها است از ویژگی های اپل کپی برداری می کند و حتی در دادگاه علیه این شرکت طرح دعوی انجام گرفت با این ادعا که شرکت سامسونگ حقوق انحصاری شرکت Cupertino را نقض کرده است.از طرف دیگر، یک گوشی هوشمند تاشو می تواند کاملاً منحصر به فرد باشد و موقعیت ایده آلی برای احاطه بر بازار فروش گوشی های هوشمند گران قیمت دارد.

نظر شما در مورد این محصول انقلابی چیست ؟

نکته : تمام تصاویر داخل مطلب نمونه های مفهومی می باشند.

منبع:Business insider

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. یه گوشی تبدیل شونده به تبلت، هیبریدی و با بوت همزمان هم باشه؟!؟!؟
    چند سال دیگه تکنولوژی امروز ما تو یه قوطی کبریت جا‌میشه…