پورشه کاین توربو هیبرید

پورشه کاین توربو هیبرید معرفی شد؛ شاسی بلند 730 اسب بخاری آلمانی ها

پورشه کاین توربو هیبرید به‌عنوان قوی ترین شاسی بلند تاریخ پورشه معرفی شد. در ادامه با مشخصات و امکانات شاسی بلند Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid آشنا می‌شویم.

پورشه از قوی‌ترین عضو خانواده کاین 2024 به نام E-Hybrid پرده برداشت که از یک قوای محرکه 729 اسب بخاری بهره می‌برد. در ادامه با مشخصات و امکانات کاین توربو هیبریدی آشنا می‌شویم.

مشخصات فنی پورشه کاین توربو هیبرید

پورشه کاین توربو هیبرید

پورشه کاین توربو هیبرید به یک موتور 4 یتری V8 توئین توربو مجهز شده که می‌تواند قدرتی برابر با 591 اسب بخار را به تولید برساند. همچنین این خودرو از یک پیشرانه برقی با قدرت 174 اسب بخار نیز بهره می‌برد. در زیر صندوق بار یک پکیج باتری جدید 25.9 کیلووات‌ساعتی نصب شده که مسئول تامین نیروی این پیشرانه است.

پورشه کاین توربو هیبرید

ترکیب پیشرانه بنزینی و برقی باعث شده تا این خودرو بتواند قدرتی برابر با 729 اسب بخار و گشتاور 950 نیوتن‌متر را به تولید برساند. چنین اعدادی پورشه کاین توربو هیبرید را به قوی‌ترین شاسی بلند تاریخ پورشه تبدیل می‌کند. همچنین این خودرو با چنین قوای محرکه‌ای می‌تواند ظرف مدت 3.5 ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. حداکثر سرعت این خودرو نیز 295 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

 Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid

پورشه کاین توربو هیبرید به‌شکل استاندارد از تعلیق بادی جدید دو محفظه‌ای و دو سوپاپی بهره می‌برد که تنظیم جداگانه فشرده شدن و بازگشت فنرها را به‌همراه دارد؛ از این رو می‌توان روی کیفیت سواری خودرو کنترل بیشتری داشت.

پورشه اعلام کرد این تکنولوژی باعث می‌شود تا کابین در مسافت‌های طولانی، سواری راحتی را ارائه دهد و کنترل آن در پیست نیز ارتقا پیدا کند. همچنین این قابلیت به‌همراه فرمان‌گیری چرخ‌های عقب و سیستم تورک وکتورینگ پلاس پورشه باعث شده تا کاین به شاسی بلند بسیار چابکی تبدیل شود.

بخش طراحی Porsche Cayenne Turbo

 Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid

پورشه برای کاین توربو هیبریدی دماغه منحصربه‌فردی شامل ورودی‌های هوای بزرگتر و تیغه‌های مشکی را در نظر گرفته تا این خودرو را با سایر نسخه‌ها متمایز کند. همچنین طراحان فلاپ دور گلگیرها و بخش پایینی سپر عقب نیز هم‌رنگ بدنه کردند تا ظاهری با پرفورمنس بالا به‌وجود آید. از سایر ویژگی‌های بیرونی این خودرو می‌توان به سراگزوزهای آلومینیومی دوتایی در طرفین و کالیپرهای ترمز قرمزرنگ اشاره کرد.

پورشه کاین توربو هیبرید

طراحان برای کابین این شاسی بلند نیز از تریم آلومینیومی برای روی داشبورد و درها به‌همراه روکش Race-Tex سقف در نظر گرفتند که نمای اسپرتی را به‌وجود آورده است. ضمن این‌که این خودرو از غربیلک فرمان GT Sport با دکمه ویژه حالت رانندگی نیز بهره می‌برد. این خودرو به‌شکل استاندارد از صندلی‌های جلوی اسپرت چرمی با تنظیم 18 حالته برخوردار بوده، اما می‌توان برای آن صندلی‌های راحت چرمی با تنظیم 14 جهته را نیز سفارش دارد.

 Porsche Cayenne Turbo E-Hybrid

مشتریان برای نسخه معمولی پورشه کاین توربو هیبریدی مدل 2024 باید 148 هزار و 550 دلار و برای نسخه کوپه آن 153 هزار و 50 دلار هزینه کنند. این خودرو از سه ماهه دوم سال 2024 (فصل بهار) در بازار آمریکا عرضه خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*