مسترکارت به ایران می آید

بزرگ ترین مشکل جا به جایی مالی برای ایرانیان با خارج از کشور به خصوص برای مردم عادی، نبود کارت های اعتباری و مالی بین المللی در داخل کشور است، شرکت ترنس فارکس که بزرگترین شرکت صدور کارت‌ ها و خدمات‌ مالی موسسه مسترکارت ( MasterCard ) می باشد ، قرار است بزودی وارد ایران شود.

تا پیش از این ساکنان داخل کشور برای خرید، ارسال پول به خارج از کشور و مواردی از این دست مجبور بودند تا از صرافی ها و یا با اعتماد اجباری به افرادی که در خارج از کشور زندگی می کردند و در مواردی شناخت چندانی هم از آن ها نداشتند، اقدام به خرید یا جابه جایی های مالی کنند و در موارد بسیاری هم شاهد سوء استفاده های مالی از این افراد بودیم.

اما با ورود مسترکارت به کشور این مشکل حل خواهد شد و افراد با داشتن مسترکارت خود می توانند به صورت مستقیم اقدام به نقل و انتقالات مالی کرده و یا خریدی از خارج از کشور صورت دهند. برای مثال تا پیش از این اگر شما از یک سایت اینترنتی همچون آمازون قصد خرید داشتید این امکان برای ایرانیان مسدود بود زیرا امکان واریز مالی از داخل کشور را نداشتید و مجبور بودید به یک فردی که در خارج از ایران زندگی می کردید، سفارش خرید را بدهید.هرچند موسسات و وب سایت های واسطه ای نیز برای انجام این کار وجود داشتند که پورسانت نسبتا زیادی بابت این کار در یافت می کردند.

رفع تحریم های اقتصادی و شروع اجرایی برنامه جامع اقدام مشترک ( برجام) از یک طرف و ابراز علاقه شرکت های خارجی برای حضور در ایران و سرمایه گذاری فرصتی را به وجود آورده است که سرمایه گذاری در بازارهای مالی کشور هم کلید بخورد که مسترکارت می تواند یکی از آن ها باشد. مستر کارت از بزرگ‌ ترین موسسه‌های بین‌المللی دنیا است که با بیش از ۲۵۰۰۰ موسسه‌ مالی و بانک‌ های بین ‌المللی در ارتباط است و براساس اعلام مسئولان آن در آینده‌ ای نزدیک به صورت رسمی و قانونی فعالیت خود را در کشور ما شروع خواهد کرد.

شرکت ترنس فارکس یکی از شرکت‌های زیرشاخه بانک HSBC انگلیس که بزرگترین شرکت صدور کارت‌ ها و خدمات‌ مالی موسسه مسترکارت است بزودی به صورت رسمی با اخذ مجوزهای لازم وارد ایران می شود و در آینده‌ای نزدیک با توافقاتی که با سازمان‌های دولتی و بانک‌ها انجام داده و خواهد داد شروع به تجهیز زیرساخت‌های لازم برای ایجاد ارتباط مالی بین‌المللی خواهد کرد که می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بین‌المللی ایران را رفع کند. تعدادی از سایت های خبری از جمله ایلنا رابط ایرانی حضور مسترکارت در کشور را فردی به نام حامد ذوالفقاری معرفی کرده اند، البته هنوز هیچ مشخصاتی از شرکت این فرد و یا جزییات پیشینه کاری او تا قبل از این منتشر نشده است.

منبع : poolvatejarat

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

4 دیدگاه

 1. عالی میشه
  کلشر ها هم میتونن گیفت کارت گوگل ۱۰ دلاری رو ۱۰ دلار بخرن از آمازون :Happy-Grin:

 2. یه ویندوز بعضا چند صد دلاره. تا الان غیرقانونی استفاده میکردیم، همه مون، خودمونم قانع میکردیم که خب ما بخوایم هم نمیتونیم پول مایکی رو بدیم. پس چه میشه کرد، حلاله پس.
  اما حالا چی. میتونی پولشو بدی، ندی میشه دزدی، مال مردم خوری.
  ببینیم ما ایرانیای که سجاده آب میکشیم، چیکار میکنیم. چند درصد درست عمل میکنن؟

  (-۲)
  چی ربطی داشت به مستر کارت … :Amazed:

 3. واقعا انگاری ادم داره خواب میبینه.
  مسترکارت، ایران، اونم شرکت اصلی و مادر (نه شرکتای واسطه داخلی مثل زرین… یا …۲۴ یا الخ)
  عالیه عالی.
  ولی شایدم نباشه!
  یه ویندوز بعضا چند صد دلاره. تا الان غیرقانونی استفاده میکردیم، همه مون، خودمونم قانع میکردیم که خب ما بخوایم هم نمیتونیم پول مایکی رو بدیم. پس چه میشه کرد، حلاله پس.
  اما حالا چی. میتونی پولشو بدی، ندی میشه دزدی، مال مردم خوری.
  ببینیم ما ایرانیای که سجاده آب میکشیم، چیکار میکنیم. چند درصد درست عمل میکنن؟