خودرو ملی جدید ترکیه

خودرو ملی جدید ترکیه پرواز می‌کند

ایرکار به‌عنوان خودرو ملی جدید ترکیه با قابلیت پرواز در نمایشگاه تکنوفست معرفی شد. در ادامه با ویژگی‌های خودرو پرنده ترکیه آشنا خواهیم شد.

وزارت صنعت و فناوری ترکیه و بنیاد تیم فناوری ترکیه نمایشگاه تکنوفست را در شهر ازمیر این کشور برگزار کردند تا شرکت‌های فعال در این حوزه محصولات خود را به معرض نمایش بگذارند. در این دوره از نمایشگاه تکنوفست نیز ترکیه از خودرو پرنده بومی خود با نام ایرکار – AirCar پرده برداشت.

ویژگی‌های خودرو ملی جدید ترکیه

محمت توران، مدیر نرم افزار شرکت سازنده ایرکار عنوان کرد فرایند توسعه این وسیله نقلیه که وزن آن به 450 کیلوگرم می‌رسد کماکان ادامه دارد. این خودرو پرنده می‌تواند مسافتی برابر با 50 کیلومتر را بپیماید و برای حل معضل ترافیک یک راهکار موثر محسوب می‌شود.

خودرو ملی جدید ترکیه

شرکت سازنده ایرکار حدود 3 سال قبل فرایند ساخت این خودروی پرنده را آغاز کرده و همچنان این پروژه برای تکمیل شدن به زمان بیشتری نیاز دارد. توران در ادامه گفته‌های خود تاکید کرد احتمالا در سال 2025 میلادی موفق به دریافت مجوز پرواز در ترکیه خواهیم شد و در آن زمان به کمک این خودرو می‌توانیم از طریق آسمان تردد کنیم.

خودرو ملی جدید ترکیه

مدیر نرم افزار شرکت سازنده ایرکار در ادامه افزود اگر تمام مراحل به خوبی انجام شود، قادر به دریافت مجوزهای لازم و انجام آزمایش‌های پرواز خواهیم بود. ضمن این‌که این خودرو تا به امروز 100 پرواز آزمایشی را به انجام رسانده و توانسته به مدت 15 دقیقه در آسمان پرواز کرده و مسافتی بین 30 تا 40 متر را بپیماید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

  1. یاد خودروی تولید افغانستان افتادم، به خدا چرخ یه بار اختراع شده حالا شما دنبال گنده گ.وزی و گردوخاک باشید..

  2. این ترکا هم نشستن یکی براشون طراحی میکنه بعد یه برچسب ملی میچسبونن بهش و میزنن تو سر مردم منطقه! این کاردستی ها رو اروپا و آمریکا ده‌ها سال پیش درست کردن که اگر بصرفه و عملیاتی بود تولید انبوه می‌شد.
    فردا روزی دوباره این اردوغان راه میفته این اسباب بازی‌های ملی شو میکنه تو پاچه سران منطقه به عنوان هدیه.

  3. فکر کنم مطلب طنز و جوک باشه
    خب چرا پرواز نداره؟