سونی از سنسور جدید ۲۲.۵ مگاپیکسلی IMX318 پرده برداشت؛ فوکوس خودکار هیبریدی و تثبیت کننده تصویر سه محوره

سونی از برند جدید سنسورهای دوربین خود با عنوان Exmor R پرده برداشت و از این پس، شاهد سنسور جدیدی برای دستگاه های تلفن همراه خواهیم بود. اولین محصول این برند IMX318 نام دارد که اولین سنسور CMOS به حساب می‌آید که قابلیت فوکوس خودکار هیبریدی و تثبیت کننده الکترونیکی ۳ محوره با آن چیده شده اند. ویژگی هایی که باعث می‌شود، اعمال مرتبط با فوکوس با سرعت بیشتری صورت بپذیرند. در ادامه با گجت نیوز همراه شوید.

فوکوس خودکار ( AF ) هیبریدی،  ویژگی  کلیدی سنسور مورد بحث است که به آن قابلیت فوکوس خودکار، تشخیص قاز و تثیت تصویر را عطا کرده است. معمولا یک نرم افزار جداگانه به این منظور قرار می‌گرفت، اما IMX318، برای اولین بار هر دو  آنها را در داخل پردازشگر سیگنال داخلی سنسور ترکیب کرده است. طبق ادعای کمپانی سازنده، سنسور جدید قادر است  فوکوس خودکار را در حدود ۰.۳ ثانیه را برای عکاسی ارائه دهد. برای فیلمبرداری، این سرعت در ۶۰ فریم برثانیه به ۰.۰۱۷ ثانیه می‌رسد.

از ویژگی های مهم دیگری که در جدیدترین سنسور سونی جای گرفته، سیستم تثبیت کننده سه محوره است. این سنسور قادر است در هنگام لرزش و انحراف با توجه اطلاعات ورودی از یک سنسور ژیروسکوپ خارجی، تصاویر را تصحیح کرده تا در نهایت تصویر واضح تر و شارپ تر به ثبت برسند.

IMX318 در دسته سنسور های ۱/۲.۶ طبقه بندی می‌شود و وضوح ۲۲.۵ مگاپیکسل دارد. این حسگر، در مقایسه با IMX230 پیکسل های کوچکترز دارد و پیکسل های آن در اندازه ۱.۰μm طراحی شده اند. اما با وجود اندازه کوچکتر پیکسل ها، سونی معتقد است در نور کم، از کیفیت تصاویر کاسته نخواهد شد.

اما نکته‌ی قابل توجه، تلفن هوشمندی است که احتمالا سنسور جدید در آن جای خواهد داشت. به احتمال زیاد، سونی تصمیم گرفته IMX318 را در Z6 به کار ببرد. به هر حال، باید منتظر ماند و دید سونی چه برنامه‌ای برای آینده ریخته است.

منبع: gsmarena

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*