اینترنت ماهواره ای ملی

زارع پور: اینترنت ماهواره ای ملی در راه است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت سازمان فضایی کشور پروژه اینترنت ماهواره ای ملی را در دستور کار خود قرار داده است.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت با اعلام این‌که از فعالیت ارائه‌دهندگان اینترنت ماهواره ای در ایران استقبال می‌کنیم، گفت اگر این شرکت‌ها قواعد سرزمینی ایران را قبول کنند، حضور آنها بلامانع خواهد بود. طبق قانون اتحادیه بین‌المللی مخابرات و هیئت مقررات رادیویی جهانی، حتی بزرگ‌ترین ارائه دهندگان خدمت اینترنت ماهواره ای برای ارائه خدمات در جمهوری اسلامی ایران باید مجوز دریافت کنند.

جزئیات طرح اینترنت ماهواره ای ملی 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفته‌های خود با اشاره به این‌که اینترنت ماهواره ای ملی به‌عنوان یکی از برنامه‌های بلندمدت این وزارتخانه محسوب می‌شود، گفت سازمان فضایی کشور پروژه اینترنت ماهواره ای بومی را در دستور کار خود قرار داده تا بتوانیم از ظرفیت‌های داخلی برای این پروژه استفاده کنیم. البته تحقق این هدف با کمک سایر کشورها امکان‌پذیر خواهد بود.

زارع‌پور در ادامه تاکید کرد هر کشور به یک کنسرسیوم منطقه‌ای نیاز دارد تا بتواند یک منظومه ایجاد کند و از طریق آن به مردم خدمات اینترنت ارائه دهد؛ چرا که چنین اقدامی در کوتاه‌مدت اقتصادی نخواهد بود. در همین راستا رایزنی‌ها و مذاکراتی با سایر کشورها در حال انجام است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*