ماشین برقی

تبدیل ماشین بنزینی به برقی فقط در یک روز؛ دستاورد جدید استارت‌آپ آلمانی

اخیرا یک استارتاپ آلمانی ادعا کرده است که می‌تواند در یک روز، ماشین بنزینی را به ماشین برقی تبدیل کنند. در ادامه، این دستاورد را بررسی می‌کنیم.

استارت‌آپ آلمانی ای-ریولت (e-Revolt) مدعی شده است که طی تنها 24 ساعت می‌تواند یک ماشین تمام بنزینی را به یک ماشین تمام برقی تبدیل کند. کمپانی‌هایی هستند که این کار را انجام ‌می‌دهند، اما فرآیند انجام آنها چند هفته به طول می‌انجامد. اگر این استارتاپ آلمانی بتواند چنین رشدی در این صنعت داشته باشد، می‌توان از افزوده شدن 30 تن کربن‌دی‌اکسید به جو جلوگیری کرد.

استفان سلشوپ‌، مدیرعامل e-REVOLT در خصوص محصول نهایی اظهار کرد این فناوری به مردم این امکان را می‌دهد که از خودروی بنزینی فعلی خود، یک خودروی تمام برقی کاملا دیجیتالی داشته باشند. رابط‌های کاربری دیجیتالی، تماما در اختیار راننده خواهند بود تا بتوانند سفر امن و لذت‌بخشی داشته باشند. این شرکت برای تبدیل خودروها، از همان مواد خودرو اصلی برای ارتقا استفاده می‌کند که این امر منجر به پایداری و کارآمدی عالی و بهینه‌تر ماشین می‌شود.

طبق توضیحی که در وبسایت این شرکت دیده می‌شود، تولید خودروی جدید حتی با استانداردهای مختلف باعث تولید چندین تن گاز گلخانه‌ای می‌شود و منابع ارزشمندی را صرف می‌کنیم. آنها با تبدیل خودروها در تمام این موارد بهینگی و کارآمدی را در نظر می‌گیرند و برای همه موارد، سودآوری در پیش دارد.

فرآیند تبدیل ماشین بنزینی به برقی

تیم عملیاتی این شرکت، ابتدا با بازرسی آنلاین و سپس فیزیکی، شرایط ماشین را برای ارتقا سنجیده و در صورت واجد شرایط بودن، به مرحله بعدی فرستاده می‌شود. در این مرحله، موتور قدیمی و قطعات اضافی به‌شکل دقیق برداشته می‌شوند تا مواد یا قطعات این بخش‌ها در دیگر بخش‌های ساخت موتور جدید، مورد استفاده قرار بگیرند. این تغییر کاربری قطعات باعث می‌شود تولید ضایعات نیز به‌حداقل برسد. سپس یک موتور برقی جایگزین موتور احتراقی قبلی می‌شود. بعد از جایگزینی موتور، سیستم‌های دیجیتالی روی ماشین نصب می‌شوند تا علاوه بر استفاده مسافران از امکانات و سرگرمی‌های سیستم دیجیتالی، راننده بتواند میزان شارژ خودرو و برد باقی‌مانده را مشاهده کند.

پس از اتمام این فرآیندها، یک سازمان مستقل که وظیفه بررسی محصول نهایی را دارد، با رعایت قوانین خودروی نهایی را بررسی و در صورت صلاح‌دید، آن را تایید می‌کند.

حالا این ماشین که یک روز قبل به‌دنبال جایگاه‌های سوخت بوده، پس از مدت زمان یک روز باید به‌دنبال ایستگاه‌های شارژ ماشین باشد.

ماشین برقی

حرکت بهینه یافته

برای مشاهده تاثیرات خودروهای الکتریکی که نقش اصلی را در کاهش کربن‌دی‌اکسید جو دارند، باید روزانه تعداد زیادی از آنها را در جاده‌ها ببینیم. برای این کار هم نیاز است تولید خودروهای برقی روز‌ به روز افزایش پیدا کند.

طبق اطلاعیه آژانس بین‌المللی انرژی، حدود 26 میلیون ماشین برقی در سال 2022 در جاده‌ها در تردد بوده‌اند که این آمار در مقایسه با سال 2021 میلادی 60 درصد و در مقایسه با سال 2018 میلادی 5 برابر افزایش داشته است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*