چراغ اعلان اکسپریا ایکس داخل خروجی صدای این گوشی تعبیه شده است

نمایشگاه بزرگ MWC 2016 به کار خود خاتمه داد و آنچه که از این رویداد در یاد باقی می‌ماند محصولاتی نظیر گوشی  جدید سونی اکسپریا ایکس ( Sony Xperia X ) است. همانطور که می‌دانید ایکس نسل جدیدی بود که سونی از آن در کنگره جهانی موبایل بارسلون پرده برداشت. مشخصا سری جدید ایکس با نسل زد تفاوت هایی دارد، حال معلوم شده که گوشی اکسپریا ایکس و اکسپریا ایکس پرفورمنس با یک خلاقیت همراه شده‌اند و چراغ اعلان آنها در داخل اسپیکر بالایی  قرار گرفته است. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

چندین سال است که برخی از تلفن های هوشمند لامپ ال‌ای‌دی کوچکی را به همراه دارند که با تغییر رنگ  اعلان ها را به اطلاع کاربر می‌رسانند.  اعلان هایی که هر نوع پیام، ایمیل و تماس را در بر می‌گیرد. این ویژگی بسیار مفید است چرا که با استفاده از این روش دیگر نیازی نیست که کاربر پیوسته برای مطلع شدن از اعلان های از دست رفته‌اش دستگاه را روشن کند. گفتنی است که جایگزین‌هایی نیز برای آن وجود دارند که قابلیت مشابهی را ارائه می‌دهند؛ مانند صفحه نمایش همواره روشن ( always-on ) و همچنین برخی از اپلیکیشن ها که در حین دریافت اعلانیه جدید با استفاده از نور فلش دوربین، کاربر را مطلع می‌سازد.

سونی غالبا چراغ اعلانیه را در محصولت اکسپریا خود به کار می‌برد، اما تا به حال از روش های مختلفی استفاده گرده است. به عنوان مثال، در نسل اکسپریا اس  از نواری با وجود چند چراغ ال‌ای‌دی استفاده شد که در نزدیکی بخش پایینی دستگاه قرار گرفته بودند و برای هشدار دهی استفاده می‌شدند. طوایف اکسپریا زد نیز با وجود یک چراغ اعلان طراحی شدند که در اغلب موارد، این چراغ مانند یک نقطه‌ی کوچک در بالای دستگاه جای می‌گرفتند. در این بین استثنائاتی نظیر اکسپریا زد ۱، اکسپریا زد ۱ کامپکت و اسکپریا زد ۲ وجود داشند؛ چرا که چراغ اعلان موجود در گوشی های مذکور، بیشتر شبیه به یک پرتو بلند نوری بودند.

شرکت سونی به تازگی در کنگره جهانی موبایل سه گوشی را از سری ایکس معرفی کرد که شامل اکسپریا ایکس ( Xperia X ) ، اکسپریا ایکس ای ( Xperia XA ) و اکسپریا ایکس پرفرومنس ( Xperia X Performance ) می‌شود. با وجود رونمایی از این سه دستگاه جدید، به نظر می‌رسد که سونی سیاستش را به طور کلی دسخوش تغییراتی کرده و دیگر گوشی جدید از نسل اکسپریا زد به بازار عرضه نخواهد شد.

تلفن های اکسپریا ایکس در تابسان عرضه خواهند شد. گفتنی است برخی از جزئیاتی که در طول معرفی ذکر نشدند، اکنون در دسترس قرار گرفته اند. به تازگی گزارشی ارائه شده که از چراغ ال‌ای‌دی هشدار مورد استفاده در اکسپریا ایکس خبر می‌دهد و ظاهرا این بار در سمت راست اسپیکر بالایی گوشی واقع شده است؛ میزان نور ارائه شده بسیار کمتر به نظر می‌رسد اما به قدری روشنایی ایجاد می‌کند از یک فاصله معقول دیده شود.

مضاف بر آن، با توجه به اینکه تلفن هوشمند سونی اکسپریا ایکس پرفورمنس طراحی بسیار مشابهی با با اکسپریا ایکس دارد، متحمل است که چراغ اعلان در موقعیت یکسانی داشته باشد. اما باید توجه داشت که در سایر گوشی های نسل ایکس، به دلیل قرار گیری اسپیکر جلویی در بالاترین محل ممکن، احتمالا چراغ اعلانیه در جای دیگری قرار خواهد داشت.

منبع: androidheadlines

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*