دانشمند ناسا: من می توانم انسان را یک ماهه به مریخ بفرستم + ویدیو

تا حدود یک قرن پیش، انسان ها در ۲۳ روز می‌توانستند از آمریکا به سمت اقیانوس اطلس حرکت کنند و به آن برسند؛ اما به تازگی، یک داشنمند ناسا ادعا کرده که به لطف تکنولوژی لیزر، می‌توان یک انسان را سالم به مریخ فرستاد، آن هم تنها در عرض یک ماه! با گجت نیوز همراه باشید.

بر اساس گزارش جدیدی که رویترز منتشر کرده ، فیلیپ لوبین (Philip Lubin) ادعا می کند که با تعویض سیستم نیروی محرکه مبتنی بر سوخت موشک ها، می‌توان سرعت آن ها را به طور شگفت انگیزی بالا برد. Sience Alert (سایِنس آلِرت) طی مقاله‌ای اثبات کرد که با استفاده از نور لیزری، می‌توانیم یک بادبان انعکاسی به وسیله مدار زمین ایجاد کنیم و سرعت دیوانه واری به سیستم محرکه غیر سوختی بدهیم. ذرات نور لیزر خواهند توانست با نیرویی که به فضاپیما وارد می‌کنند، آن را در محوری قائم به سمت مقصد ببرند.

Lubin تخمین می‌زند که فرستادن یک کاوشگر ۲۲۰ پوندی با استفاده از این تکنولوژی به مریخ، حدود ۷۲ ساعت به طول می‌انجامد؛ این در حالی است که ارسال سفینه سرنشین دار حدود یک ماه طول خواهد کشید. با تکنولوژی های فعلی، ناسا می‌تواند یک انسان را در ۵ ماه به مریخ بفرستد. همچنین آقای لوبین می‌گوید به وسیله این تکنولوژی فوتونی (فوتون: حالت ذره‌ای نور)، حتی ‌می‌توان سفر های فضایی را به خارج از منظومه شمسی گسترش داد. در ادامه ایشان پیشنهاد داد:

“اگر به کسب اطلاعات بیشتر از این تکنولوژی هستید، به سایت Space.com مراجعه کنید.”

در زیر نیز می‌توانید تیزری از معرفی این نوآوری را مشاهده کنید:


منبع: USAToday

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*