سامانه فروش خودروهای برقی

ثبت نام خودرو در سامانه فروش خودروهای برقی شروع شد + اولین شرایط فروش

سامانه فروش خودروهای برقی فعالیت خود را آغاز کرده و از روز یکشنبه مورخ ۳۰ اردیبهشت لغایت شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ در دسترس متقاضیان خواهد بود.

طبق آخرین اخبار خودرو، وبسایت رسمی سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی به‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده و متقاضیان می‌توانند نسبت به ثبت نام خودروهای برقی روز دنیا با برندهای مطرح و بنا به ضوابط معین، اقدام نمایند. در ادامه با جزئیات این طرح همراه ما باشید.

شرایط ثبت نام در سامانه فروش خودروهای برقی

سامانه فروش خودروهای برقی

با توجه به صحبت‌های رئیس سازمان توسعه تجارت و مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو، برای عرضه خودروهای برقی سامانه‌ای مجزا در نظر گرفته شده است و مشتریان جدید می‌توانند با مراجعه به سامانه EVAUTO.IR به‌راحتی نسبت به خرید خودروهای وارداتی برقی اقدام کنند. همچنین قوانین ثبت نام بسیار آسان‌تر از سایر محصولات است و صرفاً افراد می‌توانند با داشتن حساب وکالتی نسبت به خرید خودروهای صفر کیلومتر وارداتی برقی اقدام کنند.

طبق صحبت‌های مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو، برای متقاضیان خودروهای برقی، معافیت‌ها و بخشودگی‌های زیادی در نظر گرفته شده است تا در دوره استفاده از خودروی برقی، هزینه به‌مراتب کمتری را داشته باشند. از سویی خدمات و پشتیبانی خودروهای برقی به‌مراتب قوی‌تر از سایر خودروهای سوخت فسیلی تنظیم شده و سطح جدیدی از گارانتی و ضمانت خدمات به مشتریان سامانه خودروهای برقی اعطا می‌شود.

همچنین وی افزود:

خودروهای برقی که در سامانه عرضه می‌شوند، جدیدترین محصولات خودروسازان مطرح جهان خواهند بود. با توجه به افزایش سقف ارزی برای خودروهای وارداتی برقی، شاهد هستیم که در سامانه این دسته از خودروها، محصولات باکیفیت و معتبری به فروش خواهند رسید. در حال حاضر با توجه به مذاکرات شرکت‌های واردکننده با طرف‌های خارجی و محموله‌های سفارش‌گذاری شده، در سامانه خودروهای برقی محصولات جدید، نشان‌های تجاری آئودی، فولکس واگن، هوندا، تویوتا، ام جی، بی وای دی، نتا، اشکودا و… عرضه خواهند شد.

متن اطلاعیه فروش خودرو برقی در سامانه یکپارچه به شرح زیر است:

به اطلاع کلیه متقاضیان محترم می‌رساند، از روز یکشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ می‌توانند ثبت‌نام انجام داده و یک اولویت از سبد محصولات اعلامی در اطلاعیه بعدی انتخاب نمایند. متقاضیان محترم باید از تاریخ پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ تا ساعت ۱۳:۰۰ روز چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ یکی از حساب‌های خود را نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه به نام خودرو برقی وارداتی وکالتی و مبلغ یک میلیارد ریال مسدود نمایند.

همچنین فرآیند عرضه خودروهای برقی وارداتی شامل ۳ مرحله است:

 • مرحله اول: بلوکه نمودن مبلغ یک میلیارد ریال و ثبت نام در سامانه خودروهای برقی
 • مرحله دوم: اولویت‌بندی و ارسال اطلاعات متقاضیان به شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو برقی
 • مرحله سوم: ارسال دعوتنامه از سوی عرضه‌کنندگان و عقد قرارداد با خریداران

مرحله اول: ثبت‌ نام

 • در مرحله ثبت‌ نام، متقاضیان ابتدا می‌بایست یک حساب وکالتی به نام خودروی برقی توسط متقاضیان در بانک‌های عامل (مندرج در سامانه) افتتاح و مبلغ یک میلیارد ریال در حساب بانکی خود نزد یکی از شعب بانک‌های مذکور مسدود نمایند.
 • وجه مسدود شده که در زمان افتتاح حساب وکالتی جهت ثبت نام اولیه واریز می‌گردد تا زمان اعلام نتایج قطعی باید در حساب مسدود مانده و برداشت وجه به منزله ابطال ثبت نام است.
 • ثبت نام یکشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ ادامه خواهد داشت.

مرحله دوم: اولویت‌بندی و ارسال اطلاعات

 • پس از پایان ثبت‌ نام، اولویت‌بندی در حضور نهادهای نظارتی صورت خواهد گرفت.
 • متقاضیان می‌توانند وضعیت تخصیص را پروفایل خود مشاهده نمایند.

مرحله سوم: ارسال دعوتنامه و عقد قرارداد

در این مرحله، دعوتنامه از سوی عرضه‌کنندگان برای متقاضیان ارسال خواهد شد و عقد قرارداد صورت خواهد گرفت.

سامانه فروش خودروهای برقی

نکات مهم

 • امکان انصراف از معامله تا زمان انعقاد قرارداد نهایی با واردکننده خودرو از سوی خریدار در سامانه، بدون جریمه، وجود دارد.
 • صرف افتتاح حساب وکالتی و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد کرد و به میزان عرضه صورت گرفته به تقاضاها پاسخ داده خواهد شد.
 • عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به‌منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی به‌طور کلی از اولویت‌بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردد.
 • متقاضیانی که علی‌رغم مسدودسازی مبلغ اعلام شده، اقدام به ثبت نام نکنند نیز به‌طور کلی از اولویت‌بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌گردند.
 • اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار می‌گیرد.

سامانه فروش خودروهای برقی

طبق گفته مهدی تقدسی، مدیر سامانه وارداتی‌ها، در بازار امروز جهانی، خودروهای برقی قیمت بالاتری نسبت به نسخه‌های سوخت فسیلی دارند؛ اما با توجه به سیاست‌های دولت، تعرفه ورودی خودروهای برقی به ایران بسیار کمتر از خودروهای سوخت فسیلی است و برای همین در روزهای آتی، جدیدترین خودروهای برقی جهان با نشان‌های تجاری معتبر با قیمتی به‌مراتب منطقی‌تر از خودروهای سوخت فسیلی عرضه خواهند شد.

در نهایت بار دیگر اشاره می‌کنیم که سامانه فروش خودروهای برقی از ۳۰ اردیبهشت تا ۵ خرداد ۱۴۰۳ فعال خواهد بود و متقاضیان می‌توانند خودروهای مورد نظر خود را انتخاب کنند. وبسایت این سامانه EVauto.ir است. برای ثبت نام در این سامانه نیاز است تا مبلغ 100 میلیون تومان به‌صورت حساب وکالتی در حساب بانکی متقاضی وجود داشته باشد.

آخرین شرایط فروش انواع خودرو در ایران:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*