پرسش از کاندیداهای ریاست جمهوری درباره فیلترینگ

پرسش مهم رشیدی کوچی از کاندیداهای ریاست جمهوری درباره فیلترینگ اینترنت در ایران

جلال رشیدی کوچی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، پرسش مهمی را از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری درباره فضای مجازی و فیلترینگ اینترنت در ایران مطرح کرد.

انتخابات دوره چهاردهم ریاست جمهوری، نزدیک است و شش کاندیدای نهایی ریاست جمهوری معرفی شده‌اند؛ یعنی محمدباقر قالیباف، سعید جلیلی، مسعود پزشکیان، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی و مصطفی پورمحمدی. در این روزها که شاهد آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هستیم، بازار وعده و وعید دادن، بسیار داغ شده و هر یک از نامزدها از سیاست‌های خود برای بخش‌های مختلف، پرده برمی‌دارند. در کنار موضوع‌های مهمی مانند اقتصاد، سیاست و… مسائل مهم دیگری هم وجود دارند که هم برای عموم مردم از اهمیت بالایی برخوردار هستند و هم در حوزه کاری وبسایت گجت نیوز قرار می‌گیرند. از جمله این مسائل می‌توان به بازار خودرو، مدیریت فضای مجازی و وضعیت فیلترینگ اشاره کرد.

کاندیداهای ریاست جمهوری برنامه خود را شفاف توضیح دهند

همین امروز به‌طور جامع و مفصل به بررسی اظهانظرهای نامزدهای انتخابات در خصوص بازار خودرو و واردات خودروهای خارجی پرداخته بودیم و به‌زودی دیدگاه‌های این افراد در خصوص فضای مجازی و فیلترینگ را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. اما ساعاتی پیش، آقای جلال رشیدی کوچی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، پستی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و پرسش مهمی را درباره فیلترینگ اینترنت در ایران، خطاب به کاندیداهای ریاست جمهوری مطرح کرد.

وی در این پست اینستاگرامی خود نوشت:

کاندیدای محترم ریاست جمهوری لطفا شفاف توضیح دهند با توجه به این‌که رئیس جمهور، رئیس شورای عالی امنیت ملی، رئیس شورای عالی فضای مجازی و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی است، برنامه و راهکار عملیشون (نه شعاری) برای رفع فیلتر شبکه های اجتماعی پر مخاطب مثل توییتر، واتساپ، اینستاگرام، یوتوب و… که مطالبه اکثریت مطلق مردم است، چیست و قرار است در برابر برخی افراد یا نهادها یا ارگان‌های غیر مسئول، اما تصمیم‌ساز در این خصوص چگونه رفتار کنند؟

در ادامه می‌توانید ویدیویی که آقای رشیدی کوچی در اینستاگرام منتشر کرده را مشاهده کنید:

نظر شما در این باره چیست؟ قطعا انتظار می‌رود در روزهای آینده، کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، به‌طور دقیق و شفاف درباره دیدگاه‌های خود در خصوص فضای مجازی و وضعیت فیلترینگ، به مردم توضیح بدهند. در حال حاضر از موضع قالیباف درباره فضای مجازی مطلع شده‌ایم. محمدباقر قالیباف، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و البته رئیس فعلی مجلس شورای اسلامی، گفته باید حتما حضور قدرتمندانه‌ای در فضای مجازی داشته باشیم، وگرنه حتما ولنگاری خواهد بود.

همچنین بخوانید:
آمار کاربران ایرانی اینستاگرام منتشر شد؛ وقتی فیلترینگ شکست می‌خورد معافیت تحریمی ارائه خدمات اینترنتی به مردم ایران به قانون تبدیل شد نماینده مخالف فیلترینگ، خودش به فیلتر پلتفرم های خارجی رای داده

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. بگو vpn هارو رفع فیلتر کنن این کارو کنن درست میشه همه چیز
    ای بابا گیر دادن به رفع فیلتر یوتیوب و…
    ایانا اگر رفع فیلترشن پوسته داخلی میاد روشون جالب نیس