کاربران ایرانی اینستاگرام

آمار کاربران ایرانی اینستاگرام منتشر شد؛ وقتی فیلترینگ شکست می‌خورد

آمار کاربران ایرانی اینستاگرام منتشر شده و طبق آمارهای غیر رسمی، اینستاگرام با بیشترین کاربر به‌عنوان پرمخاطب‌ترین شبکه اجتماعی داخل کشور شناخته شده است.

طبق آخرین اخبار داخلی، اینستاگرام از همان آغاز راه‌اندازی‌اش در سال ۲۰۱۰ برای همه مردم در هر جای جهان، شبکه اجتماعی جذابی بود؛ اما جذابیت ویژه‌اش را در ایران مدیون یک چیز بود و آن هم فیلتر شدن فیسبوک به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین فضا‌های اجتماع مجازی ایرانیان بود. این موضوع باعث شد تا خیلی زود کاربران ایرانی از فیس‌بوک به‌سوی این شبکه اجتماعی جذب شوند.

آمار 40 میلیونی کاربران ایرانی در اینستاگرام

با این‌که اینستاگرام چند سال است که فیلتر شده، اما جایگاه و نقش کلیدی این شبکه اجتماعی در زیست روزمره مردم ایران بسیار فراتر از حد انتظار بوده است. گزارش‌های غیر رسمی می‌گویند بیش از ۴۰ میلیون ایرانی کاربر اینستاگرام هستند و این شبکه، پرمخاطب‌ترین شبکه اجتماعی در ایران است. یافته‌های دیتاک نشان می‌دهد در سال ۱۴۰۱ از ۶ میلیون اکانت پابلیک ایرانی این پلتفرم، ۴۵۰ میلیون پست منتشر شده و کاربران ایرانی در هر ثانیه بیش از ۲۵ هزار بار، پست‌های این شبکه اجتماعی را می‌بینند.

همچنین بخوانید:
آموزش خاموش کردن سین دایرکت در اینستاگرام بیشترین فالوور اینستاگرام در سال ۲۰۲۴ را کدام پیج ها دارند؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. فیلترینگ درامده … توی کشور ما فیلترینک یعنی دادن پول اینترنت بین الملل به 2 یا 3 نفر.هدف فیلترینگ سخت کردن مسیره وگرنه اگر بنا به پیروزی یا شکست باشه باید اینترنت کلهم قطع بشه یا جز موارد خاصی چیزی فیلتر نباشه.البته به پایان راه شبکه های اجتماعی نزدیکیم.

  2. متاسفانه راحتی و آسایش ملت در هیچ سطحی برای مسئولین اهمیت نداره.
    اونچه که مهم هست این هست مافیای ویپی ان فروش کنه و به هر قیمتی ملت تیغیده بشن و دست دزد تو جیب مردم باشه