میزان رم آیپد پرو جدید اپل با آیفون SE کاملا یکسان است

آیپد پرو ۹.۷ اینچی اپل شامل ۲ گیگابایت رم است که به نظر می‌رسد این میزان رم برای یک تبلت حرفه‌ای با اندازه بزرگ بسیار کم است. نکته‌ی جالب دیگری که وجود دارد نیز این است که میزان رم آیپد جدید با آیفون SE یکی‌ست و هر دو از ۲ گیگابایت رم استفاده می‌کنند.

دوشنبه گذشته اپل به طور کامل دو محصول جدیدش، آیپد پرو ۹.۷ اینچی و آیفون SE را معرفی کرد. قبل از این رویداد بهاری هم تصور می‌شد که اپل تصمیم دارد تا سایز آیپد پرو خودش را کم کرده و به عنوان یک محصول جدید آن را ارائه کند. اما کسانی که به دنبال یک تجربه حرفه‌ای با استفاده از تبلتشان هستند از این محصول ناامید شدند. اپل به نظر می‌رسد که بیش از اندازه این تبلت را دست کم گرفته است. هرچند که تراشه A9X نقطه قوت این تبلت است، اما اخیراً این موضوع را متوجه شده ایم که اپل با آندرکلاک کردن آن، این تراشه را حتی از تراشه‌های اکثر گوشی‌های هوشمند قدرتمند نیز ضعیف تر کرده است.

علاوه بر آن این تبلت بزرگ تنها دارای ۲ گیگابایت ظرفیت رم است و این در حالیست که آیپد پرو ۱۲ اینچی اپل میزان رم ۲ برابری را نسبت به این محصول دارد.

واقعیت امر آن است که محصولات اپل از نظر سخت افزاری کمی با دیوایس‌های قدرتمند موجود در بازار دنیای تکنولوژی فاصله دارد. اما وقتی نام یک دستگاه را ” Pro یا حرفه‌ای ” انتخاب می‌کنید، این انتظار به وجود می‌آید که تمامی مشخصات آن نیز با نامش همخوانی داشته باشد.

ipad-pro

یکی از کارشناسان وبسایت تک کرانچ به اطلاعات جالبی دست یافته است. به گفته وی آیپد پرو ۹.۷ اینچی اپل میزان رمی همانند رم آیفون SE دارد که در واقع همین میزان رم را هم در آیپد ایر ۲ می‌توان یافت. این تبلت دارای دو گیگابایت حافظه رم است که همراه با یک تراشه A9X وظیفه پردازش برنامه‌ها را بر عهده دارد. البته هنوز هم آیپد پرو جدید اپل به نظر دستگاه خوبی می‌رسد اما ۲ گیگابات ظرفیت رم نمی‌تواند برای اجرای بازی‌ها و برنامه‌های مختلف بر روی یک دستگاه که کاربری حرفه‌ای دارد مناسب باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*